Formy pomocy materialnej dla uczniów obowiązujące w roku szkolnym 2016/2017

Stypendium szkolne dla uczniów, w rodzinach których dochód miesięczny (netto) na osobę w rodzinie nie przekracza 514 zł miesięcznie. Do dochodu wlicza się świadczenia rodzinne, dodatki pielęgnacyjne, mieszkaniowe i inne. O stypendium należy ubiegać się w Filii MOPS właściwej dla miejsca zamieszkania ucznia.

Zasiłek szkolny, który może być przyznany uczniowi znajdującemu się przejściowo w trudnej sytuacji materialnej z powodu zajścia zdarzenia losowego takiego jak:
- pożar lub zalanie mieszkania,
- nagła choroba w rodzinie ucznia,
- śmierć rodzica lub prawnego opiekuna,
- wypadek powodujący trwały uszczerbek na zdrowiu członków rodziny ucznia,
- kradzież w mieszkaniu ucznia.

Wniosek o zasiłek szkolny musi być poparty odpowiednimi zaświadczeniami i złożony w terminie nie dłuższym niż dwa miesiące od wystąpienia zdarzenia. O zasiłek szkolny należy ubiegać się w Filii MOPS właściwej dla miejsca zamieszkania ucznia.

Pomoc w formie zapewnienia posiłku dla dzieci w szkole udzielana przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie:
1. poprzez pokrycie całości kosztów posiłku szkolnego dla uczniów, w rodzinach których dochód (netto) na osobę nie przekracza 200% kryterium dochodowego ustawy o pomocy społecznej, tj. 1028 zł;
2. poprzez pokrycie 50% kosztów posiłku szkolnego dla uczniów, w rodzinach których dochód (netto) na osobę w rodzinie przekracza 200%, a jednocześnie nie przekracza 250% kryterium dochodowego, tj. 1285 zł (pozostałą część kosztów będą ponosić rodzice);

Zainteresowani rodzice mogą kontaktować się z odpowiednią filią MOPS – w przypadku uczniów zamieszkałych w rejonie naszej szkoły z Filią Nr 5 przy ul. Praskiej 52.

Wszelkich informacji o możliwości uzyskania pomocy materialnej udziela pedagog osobiście lub telefonicznie (pokój 30, tel. 12 266 35 98 w. 115 lub 660 637 510)