Rekrutacja

Rekrutacja do 1 klasy sportowej Szkoły Podstawowej nr 25 w Krakowie akrobatyka sportowa - rock’n’roll akrobatyczny.

(kliknij w baner aby go powiększyć)

Szkoła Podstawowa nr 25 w Krakowie od 2008 roku prowadzi oddziały sportowe  na mocy porozumienia z Klubem Sportowym Podwawelski.
W klasach I-III o profilu sportowym realizowany jest autorski program nauczania.

Program obejmuje:

- przygotowanie ogólnorozwojowe : wytrzymałość, szybkość, skoczność, gibkość,

zwinność,  koordynacja,

- elementy treningu akrobatyki sportowej

- naukę i doskonalenie kroków i figur rock’n’rolla akrobatycznego,

- elementy treningu gimnastyki podstawowej,

- elementy tańca nowoczesnego,

- elementy jazzu i tańca współczesnego,

- gry i zabawy zespołowe,

- elementy treningu mentalnego.

Program realizowany jest w ścisłej współpracy z Klubem Sportowym Podwawelski. Współpraca dotyczy w szczególności ustalenia kryteriów rekrutacji do szkoły,  szkolenia zawodników, uczestnictwa w zawodach, udostępnienia obiektów sportowych.
Do realizacji programu Klub udostępnia swój obiekt przy ul. Komandosów 21
w Krakowie.
Obowiązkowy tygodniowy wymiar godzin zajęć sportowych wynosi min 10 godzin lekcyjnych w tym szkolenie ogólnorozwojowe – wf
Dzieci z klas sportowych są członkami Klubu Sportowego Podwawelski
i rodzice są zobowiązani do wpłacania, miesięcznej składki członkowskiej ustalanej przez Zarząd na każdy rok.
Dzieci z klas sportowych biorą udział w pokazach,  zawodach sportowych rangi krajowej i międzynarodowej, mają możliwość udziału w obozach sportowych letnich i zimowych organizowanych przez Klub.

Kandydaci do klas sportowych powinni posiadać :

- bardzo dobry stan zdrowia potwierdzony badaniami lekarskimi (lekarz medycyny sportowej),

- dobrą sprawność fizyczną.

W przypadku dużej liczby zgłoszeń przeprowadzony zostanie test sprawnościowy kwalifikujący do klasy sportowej (uproszczony test Eurofit – bieg wahadłowy 50 m, skok w dal z miejsca, rzut piłką lekarską (1 kg) w tył z nad głowy, siady z leżenia tyłem, skłon w przód z siadu prostego).

Uczniów nie kwalifikujących się do dalszego szkolenia sportowego, na podstawie opinii trenera prowadzącego zajęcia lub  opinii lekarza, przenosi się do klasy ogólnodostępnej.