SZANOWNI RODZICE I OPIEKUNOWIE

Świetlica jest otwarta codziennie w godzinach od 6:30 do 17.00.

Zajęcia świetlicowe organizowane są systematycznie, w ciągu całego dnia, z uwzględnieniem potrzeb edukacyjnych oraz rozwojowych dzieci. Są to zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów oraz zajęcia zapewniające ich prawidłowy rozwój psychofizyczny.

Zapisy uczniów do świetlicy odbywają się od początku czerwca   na podstawie pisemnego zgłoszenia rodziców (opiekunów) dziecka. Wypełnione karty zapisu należy złożyć u wychowawców świetlicy
do 14 września.

Obiady dla dzieci przebywających w świetlicy wydawane są
w jadalni o godzinie 11.45 oraz o 12.45.

Pobyt dziecka w świetlicy jest bezpłatny.

Świetlica jest integralną częścią szkoły, zatem materiały potrzebne do realizacji zadań świetlicy są finansowane z jej budżetu. Chcąc wzbogacić zasoby materiałów pomocniczych, papierniczych, zabawek i gier planszowych oraz innych środków służących urozmaiceniu zajęć, świetlica korzysta ze wsparcia Rady Rodziców.

Z inicjatywy Rady Rodziców zbierane są dobrowolne wpłaty na realizację działań w świetlicy.  Proponowana kwota, to 5 zł miesięcznie, kierowana ze względów organizacyjnych w postaci wpłaty rocznej lub półrocznej. Wpłaty można dokonywać na konto Rady Rodziców z dopiskiem – świetlica. Z upoważnienia Rady Rodziców również wychowawcy świetlicy szkolnej mogą przyjmować dobrowolne wpłaty na zakup potrzebnych materiałów dla dzieci.

Szczegółowe informacje regulujące pobyt dzieci w świetlicy zawiera Regulamin Świetlicy oraz Ramowy Plan Dnia.