Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Dziennik elektroniczny

Dziennik elektroniczny SP25

Polecamy

www.bip.krakow.pl

www.efs.gov.pl

www.ore.edu.pl

www.6latki.men.gov.pl

www.portaledukacyjny.krakow.pl

www.portaledukacyjny.krakow.pl

www.portaledukacyjny.krakow.pl

www.prezydencjaue.gov.pl

www.wartobycdobrym.pl

www.uniwersytetdzieci.pl

http://krakow.pl/budzet

https://naszeszkoly.krakow.pl/

EFS

Akademia Młodych Matematyków

Projekt Diament

Radosna szkoła

Pierwsze uczniowskie doświadczenia - drogą do wiedzy

Pracownie komputerowe dla szkół

www.indywidualizacja.edu.pl

Plan zajęć realizowany w SP25

Opis projektu

SP 25 Kraków

Warto zobaczyć

Gimnazjum Nr 21 w Krakowie

 

Szkoły Odkrywców Talentów

PDF Drukuj Email

Samorząd Uczniowski

Samorząd Uczniowski to jeden z organów szkoły. Obok takich organów jak: dyrektor, rada pedagogiczna i rada szkoły. Organizacja uczniów szkoły, która obejmuje całą społeczność uczniowską, niezależną od administracji oświatowej i jakiejkolwiek partii oraz ugrupowań politycznych.
Prekursorami samorządności uczniowskiej w Polsce byli: Janusz Korczak, Władysław Przanowski, Aleksander Kamiński.
Powołanie samorządu uczniowskiego w polskiej szkole gwarantuje Ustawa o systemie oświaty z dnia 7 grudnia 1991 roku. Zgodnie z przywołaną ustawą samorząd uczniowski tworzą wszyscy uczniowie danej szkoły. Uczniowie w demokratycznych wyborach wybierają swoich przedstawicieli zasiadających w organach samorządu uczniowskiego. Zasady wybierania przedstawicieli uczniów do organów muszą zostać ustalone w regulaminie samorządu uczniowskiego, który jest uchwalany przez uczniów w powszechnym, równym i tajnym głosowaniu.
Samorząd Naszej Szkoły jest organizacją demokratyczną. Uczniowie w sposób nieskrępowany co roku wybierają swoich przedstawicieli według przyjętych procedur. Organy samorządu uczniowskiego reprezentują interesy uczniów wobec nauczycieli, rodziców, administracji oświatowej. Członkowie samorządu mają prawo i rozwiązują problemy uczniów i podejmują realne decyzje, a tym samym mają wpływ na życie szkoły, współdecydują o sprawach jej dotyczących.
Decyzje dotyczące zakresu działań samorządu w danej szkole i planu tych działań należą do uczniów. Samorząd ma prawo oczekiwać od szkoły wsparcia dla swojej działalności.

 

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla templates web hosting Valid XHTML and CSS.