Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Dziennik elektroniczny

Dziennik elektroniczny SP25

Polecamy

www.bip.krakow.pl

www.efs.gov.pl

www.ore.edu.pl

www.6latki.men.gov.pl

www.portaledukacyjny.krakow.pl

www.portaledukacyjny.krakow.pl

www.portaledukacyjny.krakow.pl

www.prezydencjaue.gov.pl

www.wartobycdobrym.pl

www.uniwersytetdzieci.pl

http://krakow.pl/budzet

https://naszeszkoly.krakow.pl/

EFS

Akademia Młodych Matematyków

Projekt Diament

Radosna szkoła

Pierwsze uczniowskie doświadczenia - drogą do wiedzy

Pracownie komputerowe dla szkół

www.indywidualizacja.edu.pl

Plan zajęć realizowany w SP25

Opis projektu

SP 25 Kraków

Warto zobaczyć

Gimnazjum Nr 21 w Krakowie

 

Szkoły Odkrywców Talentów

PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michał Hryniewiecki   

Szkolny Konkurs Mitologiczny 2017

Dnia 7 czerwca 2017 r. odbył się w naszej szkole Konkurs Mitologiczny dla klas piątych. Wzięli w nim udział uczniowie z klas Va oraz Vb. Konkurs zorganizowały i przeprowadziły panie polonistki: Magdalena Bartnik i Katarzyna Małysa.

Lista nagrodzonych uczniów:

I miejsce: Joanna Pęgiel, klasa Vb

II miejsce: Maja Kroh, klasa Va

III miejsce: Małgorzata Janik, klasa Vb

Wyróżnienie: Jakub Łysek, klasa Vb

Gratulujemy zwycięzcom !!!

Katarzyna Małysa


Mam talent 2016

W dniu 5 kwietnia 2016 r. członkowie Samorządu Uczniowskiego, pod opieką pani Elżbiety Mochockiej i pani Agaty Augustynek, zorganizowali dla uczniów klas 1-6 konkurs Mam talent.

W konkursie wzięło udział 55 uczniów. Występy cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i nauczycieli, było też sporo emocji i radości. Komisja w składająca się z uczniów klas szóstych, pod przewodnictwem przewodniczącego SU Michała Pęgla, wyłoniła zwycięzców.

Wyniki w klasach 1 – 3 :

L. p.

Imię nazwisko

Klasa

Kategoria

Miejsce

Igor Radkowski

3a

Taniec

1

Alicja Szpakiewicz

Jagoda Czapik

3a

Taniec

1

Alicja Straż

3a

Taniec

2

Julia Łabędź

Natalia Mędrek

3b

Śpiew

3

 

Wyniki w klasach 4 – 6:

L. p.

Imię nazwisko

Klasa

Kategoria

Miejsce

Joanna Pęgiel

4b

Gra na instrumencie

1

Barbara Sokół

6c

Taniec

2

Gabriela Chronowska-Łopuch

 

6a

Taniec

2

Izabela Płazińska

6a

Śpiew

3

Hanna Piskor-Ignatowicz

5d

Śpiew

3

Galeria zdjęć


„Pory roku w poezji”

W dniu 23.02.2016 r. odbył się konkurs recytatorski „Pory roku w poezji” przeznaczony dla uczniów klas I-III. Organizatorkami konkursu były p. Anna Dyl i p. Dorota Idzik.

Wśród nagrodzonych znaleźli się następujący uczniowie:

z klas I:

I miejsce:

Lena Pucko z klasy 1a

 

II miejsce:

Julia Rudnik z klasy 1c

 

III miejsce zajęły:

Weronika Niemiec z klasy Ib

Karolina Świstak z klasy 1d

 

Wśród klas II:

I miejsce:

Alan Chawrona z klasy 2d

 

II miejsce:

Wincenty Baścik z klasy 2c

 

III miejsce:

Magdalena Bogaty z klasy 2a

Bartłomiej Przeździk z klasy 2d

 

Natomiast wśród klas III finalistami zostali:

I miejsce wywalczył:

Mateusz Gibas z klasy 3d

 

II miejsce zdobyła:

Anna Kalinowska z klasy 3b

 

III miejsce zajęły:

Kaja Niewiadomska z klasy 3a

Paulina Czech z klasy 3c

Wszystkim uczestnikom i laureatom konkursu serdecznie gratulujemy.

 


WYNIKI KONKURSU RECYTATORSKIEGO „PORY ROKU W POEZJI”

 

W dniu 3 marca 2016 r. został rozstrzygnięty konkurs  pt. „Pory roku w poezji” dla uczniów klas 1-3. Organizatorami konkursu były panie: Anna Dyl i Dorota Idzik.

Laureaci konkursu:

I MIEJSCE – LENA PUCKO KL. 1A

I MIEJSCE – ALAN CHAWRONA KL. 2B

I MIEJSCE – MATEUSZ GIBAS KL. 3D

 

II MIEJSCE – JULIA RUDNIK KL. 1C

II MIEJSCE – WINCENTY BAŚCIK KL. 2C

II MIEJSCE – ANNA KALINOWSKA KL. 3B

 

III MIEJSCE – KAROLINA ŚWISTAK KL. 1D

WERONIKA NIEMIEC KL. 1B

MAGDALENA BOGATY KL. 2A

BARTŁOMIEJ PRZEŹDZIK KL. 2D

KAJA NIEWIADOMSKA KL. 3A

PAULINA CZECH KL. 3C

WSZYSTKIM NAGRODZONYM UCZNIOM GRATULUJEMY I ŻYCZYMY KOLEJNYCH SUKCESÓW!!!


VI Szkolny Konkurs Pięknego Czytania

 

Już po raz szósty w naszej szkole odbył się Konkurs Pięknego Czytania. W tym roku, aby wziąć udział w konkursie należało przygotować utwór związany z początkami państwa polskiego do końca panowania Bolesława Chrobrego. W konkursie, który odbył się w dniach 4 i 5 lutego 2016 r. wzięło udział 65 uczniów z klas I-VI.

Wśród przygotowanych przez uczestników tekstów znajdowały się:

J. Adamczewski "O pięknej i dzielnej  królewnie Wandzie" ,  "O kopcu Krakusa i Rękawce", "O dzwonie, którego głos rozlegał się nad całym krajem";

A. Biedrzycka „Najpiękniejsze opowiadania i legendy o św. Jadwidze”;

W. Bodnicki „Syn Popiela”;

K. Bunsch "Ojciec i syn";

K. Dobkiewiczowa "Legenda o białym krysztale";

J. Gąssowski "Dzień w kraju Mieszka";

E. Kor-Walczak "Baśnie i legendy Kaliskie. Milczące żaby” ;

M.Kruger "Był sobie smok";

"Legenda  o powstaniu państwa polskiego";

C. Niewiadomska  "Podanie o Popielu"' ;

" Obrazki świąteczne kościoła rzymsko-katolickiego"'

J.Porazińska   „O Ziemowicie ślepcu i o wieszczym źrebcu „ oraz „O Kraku sprawiedliwym, o smoku straszliwym, o królewiczu chwacie i o niecnym bracie " „

A.Świrszczyńska  "Z dawnej Polski" : "Jak myszy zjadły Popiela",  "Jak Bolko Niemce zadziwił" ,"Skarby księżniczki Dobrawy"  ;

P.Wakuły "Jagiełło po prysznicem".

Jury oceniając uczestników brało pod uwagę interpretację tekstu, dykcję oraz zachowanie limitu czasu.

Nagrody oraz wyróżnienia otrzymali:

W kategorii klas I i II

I miejsce Tomasz Toporek – Sikorski, uczeń kl. I c,

II miejsce Alan Chawrona, uczeń kl. II b,

III miejsce Adam Cieśla, uczeń kl. I c.

Wyróżnienia:

Mateusz Małyska, uczeń kl. I b,

Artur Ławicki, uczeń kl. I c,

Patryk Słoński, uczeń kl. I c,

Wiktoria Szostak, uczennica kl. II a,

Oliwia Kęskiewicz, uczennica klasy II d.

W kategorii klas III i IV

I miejsce Szymon Sobczyszyn, uczeń kl. 4 b.

II miejsce Julia Domagała, uczennica kl. III c.

III miejsce Natalia Mędrek, uczennica klasy III b.

wyróżnienia

Małgorzata Janik, uczennica kl. 4b,

Julia Łabędź, uczennica klasy III b,

Szymon Łuszczek, uczeń kl. III d,

Wiktor Partyka, uczeń kl. III c.

W kategorii klas V i VI

I miejsce Barbara Sokół, uczennica kl. VI c,

II miejsce Weronika Górska, uczennica klasy V a,

III miejsce Małgorzata Polaszek, uczennica kl. V a.

Konkurs zorganizowały p. M. Bartnik i p. Krystyna Wróbel


 

WYNIKI KONKURSU RECYTATORSKIEGO „ZWIERZĘTA W POEZJI”

W dniu 10 kwietnia 2015 r. został rozstrzygnięty konkurs pt. „Zwierzęta w poezji” dla uczniów klas 1-3. Organizatorami konkursu były panie: Anna Dyl, Dorota Idzik i Magdalena Krzyszkowska.

Laureaci konkursu:

I MIEJSCE – ALAN CHAWRONA KL. 1B

I MIEJSCE – JACEK GANCEWSKI KL. 2D

I MIEJSCE – JOANNA PĘGIEL KL. 3B

II MIEJSCE – ZUZANNA MITURA KL. 1D

II MIEJSCE – JULIA HOJDAK KL. 2B

II MIEJSCE – ALICJA TYSZKIEWICZ KL. 3A

III MIEJSCE – IGOR JĘDRYSIAK KL. 1A

III MIEJSCE – ANNA DUDA KL. 2A

III MIEJSCE – ALEKSANDRA ŚWISTAK KL. 3B

WYRÓŻNIENIE – MARIA WĄTOR KL. 1C

WYRÓŻNIENIE – ZOFIA GIEBUTA KL. 2D

WYRÓŻNIENIE – MAJA KROH KL. 3A

WSZYSTKIM NAGRODZONYM UCZNIOM GRATULUJEMY I ŻYCZYMY KOLEJNYCH SUKCESÓW!!!

 


Konkurs plastyczny w ramach programu „ODBLASKOWA SZKOŁA” poświęcony tematyce bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym.

 

W konkursie plastycznym „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” dla klas 1-3 zorganizowanym przez p. Annę Dyl i p. Aleksandrę Dąbrowską, uczniowie naszej szkoły uzyskali następujące wyniki:

I MIEJSCE:

- Pola Trybus, Zuzanna Sroczyk, Zuzanna Mitura kl.1d,

- Hubert Biedermann kl. 2c,

- Joanna Pęgiel kl. 3b.

II MIEJCE:

- Magdalena Plewako kl. 1c,

- Patrycja Skuta kl. 2d,  Julia Mróz kl. 2a,

- Maja Kroh kl. 3a.

III MIEJSCE:

- Emilia Majer kl. 1b,

- Julia Hojdak kl. 2b,

- Jakub Łysek kl. 3b.

oraz wyróżnienia:
- Patrycja Ryś, Alicja Bąkowska, Magdalena Bogaty klasa 1a,

- Marta Przybylska klasa 2d.

Gratulujemy!!!
Anna Dyl
Aleksandra Dąbrowska


Konkurs  „Matematyczne łamanie głowy”

Dnia 6 maja 2014 roku odbył się szkolny konkurs łamigłówek i zadań logicznych dla uczniów klas czwartych, piątych i szóstych o nazwie „Matematyczne łamanie głowy”.  Jego organizatorem była pani Agnieszka Barczyk. Wyniki na poszczególnych poziomach są następujące:

Klasa 4
I miejsce: Dominika Bałazińska (4 a)
II miejsce: Wiktoria Błachut (4 a)
III miejsce: Izabela Płazińska (4 a), Maciej Bednarz (4 c)

Klasa 5
I miejsce: Maksymilian Tylek (5 c)
II miejsce: Julia Sędzimir (5 b)
III miejsce: Alicja Rydzewska (5 a)

Klasa 6
I miejsce: Paweł Ruszczyk (6 c)
II miejsce: Wojciech Olejek (6 c)
III miejsce: Karolina Marek ( 6 a)

Konkurs „Mistrzostwa szkoły w sudoku”

Dnia 8 maja 2014 roku odbyły się „Mistrzostwa szkoły w sudoku”, w których brali udział uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych.  Ich organizatorem była pani Agnieszka Barczyk. Wyniki na poszczególnych poziomach przedstawiają się następująco:

Klasa 4
I miejsce: Ewa Ochniak (4 a), Gabriela Chronowska-Łopuch (4 a)
II miejsce: Sonia Wieczorek (4 a)
III miejsce: Izabela Płazińska (4 a)

Klasa 5
I miejsce: Anna Lubas (5 a)
II miejsce: Alicja Łanocha (5 c)
III miejsce: Aleksandra Batko (5 c), Maksymilian Tylek (5 c)

Klasa 6
I miejsce: Aleksandra Obrzud (6 c), Sylwia Bożek (6 c)
II miejsce: Patrycja Szereszewska (6 a)
III miejsce: Jakub Ziołowicz (6 c)


Turniej klas "Mikołajki matematyczne"

Dnia 6 grudnia 2013 roku odbył się turniej klas "Mikołajki matematyczne", w którym uczestniczyli czwartoklasiści, piątoklasiści i szóstoklasiści.

Wyniki:

Klasy czwarte

I miejsce: 4 a

II miejsce: 4 c

Klasy piąte

I miejsce: 5 c

II miejsce: 5 b

III miejsce: 5 a

Klasy szóste

I miejsce: 6 c

II miejsce: 6 b

III miejsce: 6 a


Etap rejonowy

Do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Matematycznego

zakwalifikowali się Szymon Woźniak i Borys Sokół uczniowie klasy 6 c.

Gratulujemy!


III Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Dnia 27 września 2013 roku odbyła się w naszej szkole akcja edukacyjna związana z obchodami III Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.

Komisje egzaminacyjne przeprowadzały ustne egzaminy z tabliczki mnożenia, do których przystępowali chętni uczniowie z klas trzecich, czwartych, piątych i szóstych. Przepytano 80 osób, tytuł MT Expert uzyskało 45 dzieci.

Ponadto dla piąto- i szóstoklasistów zorganizowano szkolny konkurs matematyczno-logiczny WMTDay 2013. Oto jego wyniki:

I miejsce: Maksymilian Tylek (5 c), Dawid Kalinowski (6 a), Julia Babiarz (6 c), Aleksandra Obrzud (6 c), Borys Sokół (6 c), Jakub Ziołowicz (6 c),

II miejsce: Julia Poluk (6 a), Szymon Woźniak (6 c), Wojciech Olejek (6 c),

III miejsce: Nina Prokopek (6 c).

Koordynatorem akcji była pani Agnieszka Barczyk.

Zobacz galerię


„Matematyczny czar par”

W dniach 27 i 28 maja 2013 roku odbył się szkolny konkurs „Matematyczny czar par” dla uczniów klas czwartych i piątych. Jego organizatorami byli pani Agnieszka Barczyk i pan Wiesław Gurgul.

Wyniki:

Klasa 4

I miejsce: Jan Florczyk (4 c), Patryk Kozłowski (4 c)

II miejsce: Natalia Rózga (4 a), Anna Lubas (4 a)

III miejsce: Jagoda Jarosz (4 a), Klaudia Palak (4 a)

Klasa 5

I miejsce: Borys Sokół (5 c), Jan Kozub (5 c)

II miejsce: Szymon Woźniak (5 c), Jacek Ruszar (5 c)

III miejsce: Wojciech Olejek (5 c), Paweł Ruszczyk (5 c)

Dziękujemy Gdańskiemu Wydawnictwu Oświatowemu za ufundowanie nagród dla zwycięzców i uczestników konkursu.


„Matematyczne łamanie głowy”

Dnia 15 kwietnia 2013 r. odbył się szkolny konkurs „Matematyczne łamanie głowy” dla uczniów klas czwartych, piątych i szóstych. Jego organizatorem była pani Agnieszka Barczyk.

Wyniki:

Klasa 4

I miejsce: Maksymilian Tylek (4 c)

II miejsce: Mateusz Dyszewski (4 a), Michał Warzocha (4 a)

III miejsce: Alicja Łanocha (4 c)

Klasa 5

I miejsce: Szymon Woźniak (5 c), Jakub Ziołowicz (5 c)

II miejsce: Wojciech Olejek (5 c)

III miejsce: Magdalena Niewiara (5 b)

Klasa 6

I miejsce: Elżbieta Putkowska (6 a)

II miejsce: Wojciech Lewandowski (6 b)

III miejsce: Jakub Grzegorczyk (6 c)

Dziękujemy Gdańskiemu Wydawnictwu Oświatowemu za ufundowanie nagród dla zwycięzców i uczestników konkursu.


Sztafeta Kościuszkowska

22 marca 2013 roku obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły. Uczniowie klas  4-6 wzięli udział w zabawie pod nazwą „SZTAFETA KOŚCIUSZKOWSKA”. Wszyscy zawodnicy musieli wykazać się wiedzą na temat życia i działalności politycznej Tadeusza Kościuszki.
Oto wyniki w poszczególnych kategoriach:
I miejsce 4a
II miejsce 4b i 4c

I miejsce 5c
II miejsce 5b
III miejsce 5a

I miejsce 6a
II miejsce 6b
III miejsce 6c


Turniej „3 × HAPPY”

Dnia 4 marca 2013 r. odbył się finał szkolnego turnieju „3 × HAPPY”. Uczestnicy na czas układali trzykrotnie łamigłówki przestrzenne Happy Cube na sześciu poziomach trudności. Organizatorami konkursu byli pani Agnieszka Barczyk i pan Wiesław Gurgul.

Wyniki:

Poziom Milano (niebieski)

I miejsce: Magdalena Sarat (5 b) – 1 min 18 s

II miejsce: Julia Kubiak (5 b) – 1 min 43 s

III miejsce: Justyna Czapik (5 a) – 1 min 46 s

Poziom New York (zielony)

I miejsce: Magdalena Sarat (5 b) – 1min 21 s

II miejsce: Magdalena Niewiara (5 b) – 1 min 53 s

III miejsce: Natalia Kurowska (6 b) – 2 min 8 s

Poziom Tokyo (żółty)

I miejsce: Szymon Kozik (5 b) – 2 min 21 s

II miejsce: Julia Kubiak (5 b) – 2 min 40 s

III miejsce: Natalia Kurowska (6 b) – 3 min 27 s

Poziom Amsterdam (pomarańczowy)

I miejsce: Julia Kubiak (5 b) – 2 min 16 s

II miejsce: Natalia Kurowska (6 b) – 2 min 51 s

III miejsce: Borys Sokół (5 c) – 3 min 28 s

Poziom Paris (czerwony)

I miejsce: Natalia Kurowska (6 b) – 2 min 6 s

II miejsce: Szymon Kozik (5 b) – 2 min 21 s

III miejsce: Kubiak Julia (5 b) – 2 min 24 s

Poziom Brussels (fioletowy)

I miejsce: Dawid Kalinowski (5 a) – 1 min 42 s

II miejsce: Szymon Kozik (5 b) – 1 min 57 s

Dziękujemy firmie MATEJUK Książki i Pomoce Dydaktyczne z Wałbrzycha za ufundowanie nagród dla zwycięzców turnieju.


Konkurs Pięknego Czytania

14 lutego odbył się III Szkolny Konkurs Pięknego Czytania, w którym wzięło udział 36 uczniów z klas 1-6.

Uczestnicy mieli za zadanie przeczytać fragment prozy, zawierający opis i dialog. Jury w składzie: pani Krystyna Wróbel i pani Magdalena Bartnik oceniało dykcję i interpretację tekstu.

Nagrody otrzymali.:

I miejsce Aleksandra Kowalska z kl. 3a

II miejsce Michał Pęgiel z kl. 3b

III miejsce Gabriela Chronowska-Łopuch z kl.3a.

Nagrody specjalne otrzymały uczennice klas pierwszych:

Aleksandra Świstak z kl. Ib i Maja Kroh z kl. 1a.

Aleksandra Kowalska będzie reprezentować szkołę w VI Małopolskim Konkursie Pięknego Czytania organizowanym przez Towarzystwo Nauczycieli

Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Krakowie i Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Krakowie.


Wyniki Konkursu Plastycznego

„NAJPIĘKNIEJSZE OZDOBY ŚWIĄTECZNE”

W dniu 17 grudnia 2013 r. został rozstrzygnięty konkurs na „Najpiękniejsze Ozdoby Świąteczne” przygotowany dla uczniów klas 1-3. Organizatorami konkursu były panie: Joanna Bąk, Anna Dyl i Jolanta Przybylik.

Prace nagrodzone:

I miejsceGabriela Burak (kl.1a)

I miejsceMiłosz Dzięgiel (kl.2a)

I miejsceAleksandra Kowalska (kl.3a)

 

II miejsceJoanna Pęgiel (kl.1b)

II miejsceKacper Moskal (kl.2b)

II miejsceOliwia Anielska (kl.3c)

 

III miejsceNatalia Andrzejewska (kl.2d)

III miejsceKarolina Bocian (kl.3b)

 

Prace wyróżnione:

1. Anna Płonka (kl.2c)

WSZYSTKIM NAGRODZONYM UCZNIOM GRATULUJEMY I ŻYCZYMY KOLEJNYCH SUKCESÓW!!!

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla templates web hosting Valid XHTML and CSS.