Dziennik elektroniczny

Dziennik elektroniczny SP25

Platforma e-learningowa

sp25.eklasa.edu.pl

Dzwonki

 1. 8:00 - 8:45
 2. 8:55 - 9:40
 3. 9:50 - 10:35
 4. 10:45 - 11:30
 5. 11:40 - 12:25
 6. 12:45 - 13:30
 7. 13:50 - 14:35
 8. 14:45 - 15:30
 9. 15:40 - 16:25
 10. 16:25 - 17:10
 11. 17:10 - 17:55
 12. 17:55 - 18:40

Polecamy

www.bip.krakow.pl

www.efs.gov.pl

www.ore.edu.pl

www.6latki.men.gov.pl

www.portaledukacyjny.krakow.pl

www.portaledukacyjny.krakow.pl

www.portaledukacyjny.krakow.pl

www.prezydencjaue.gov.pl

www.wartobycdobrym.pl

www.uniwersytetdzieci.pl

http://krakow.pl/budzet

https://naszeszkoly.krakow.pl/

EFS

Akademia Młodych Matematyków

Projekt Diament

Radosna szkoła

Pierwsze uczniowskie doświadczenia - drogą do wiedzy

Pracownie komputerowe dla szkół

www.indywidualizacja.edu.pl

Plan zajęć realizowany w SP25

Opis projektu

SP 25 Kraków

Warto zobaczyć

Gimnazjum Nr 21 w Krakowie

 

Szkoły Odkrywców Talentów

PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michał Hryniewiecki   

Bezpłatne warsztaty z robotyki dla uczniów krakowskich szkół

harmonogram zajęć

regulamin zajęć

formularz zgłoszeniowy


V Ogólnopolski Konkurs Informatyczny „TIK?-TAK!” dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych jest organizowany przez Polskie Towarzystwo Informatyczne.

Celem Konkursu jest rozwijanie zainteresowań informatycznych i przygotowanie młodzieży do funkcjonowania w zinformatyzowanym społeczeństwie. Jednocześnie chcemy stworzyć uczniom możliwości sprawdzenia własnej wiedzy i umiejętności, a także wyłonić i wspierać uczniów zdolnych w rozwijaniu i poszerzaniu zainteresowań informatycznych. Naszym celem jest również zachęcanie szkół do rozpoznawania i rozwijania zainteresowań i uzdolnień swoich uczniów oraz podejmowania różnorodnych działań w zakresie pracy z uczniem zdolnym.

Udział w konkursie dla uczniów jest bezpłatny i dobrowolny. Konkurs, o zasięgu ogólnopolskim, przeprowadzony będzie w trzech etapach:

- etap szkolny: 13-17 kwietnia 2015,
- etap regionalny: 28 kwietnia 2015,
- finał 12 maja 2015 w Warszawie, podczas obchodów Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego.

Przebieg konkursu I Etap (szkolny)
I Etap (szkolny)
1. Uczeń z zarejestrowanym i potwierdzonym przez Opiekuna Szkolnego Konkursu, kontem w systemie rozwiązuje testy w dniach od 13.04.2015 do 17.04.2015
2. Do testu uczeń może podejść w godzinach od 7:00 do 20:00 każdego dnia trwania etapu szkolnego Konkursu
3. Uczeń loguje się do systemu przy pomocy odnośnika na stronie głównej Konkursu.
4. Uczeń rozwiązuje test na następujących zasadach:
a. na rozwiązanie testu uczeń ma 10 minut,
b. w każdym dniu konkursu uczeń może uruchomić test 1 raz,
c. pytania są losowane z puli pytań dla danego poziomu edukacyjnego (szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła ponadgimnazjalna).
d. większość pytań posiada cztery możliwe odpowiedzi, z czego tylko jedna odpowiedź jest poprawna; inny rodzaj pytań to pytania, na które należy odpowiedzieć wpisując wybraną odpowiedź.
e. za poprawną odpowiedź uczeń otrzymuje jeden punkt.
5. Podczas Konkursu na każdym poziomie jest skończona liczba pytań.
6. Punkty sumowane są na koncie ucznia w systemie Konkursu.
7. Zdobyte przez ucznia punkty sumują się na koncie szkoły, którą reprezentuje.
8. Na stronie głównej Konkursu prowadzony będzie surowy ranking punktacji szkół oraz uczniów biorących udział w Konkursie, wskazujący jedynie zdobyte punkty za poprawne odpowiedzi. Ranking będzie zawierał listę 100 uczniów o najwyższych wynikach 100 szkół, które zgromadziły największą liczbę punktów.. Indywidualne wyniki będą dostępne na kontach uczestników w systemie Konkursu.
9. Ranking indywidualny wyświetlany jest na podstawie sumy punktów zdobytych przez ucznia podczas wszystkich testów w etapie szkolnym.
10. Ostateczny wynik będzie uwzględniał skuteczność odpowiedzi i będzie obliczony według algorytmu: Liczba punktów za poprawne pytania * liczba punktów/ liczba wyświetlonych pytań
11. Do wyniku szkoły brana jest:
a. liczba punktów uzyskanych przez wszystkich uczniów szkoły podzielona przez liczbę zgłoszonych uczniów;
b. Współczynnik poprawnych odpowiedzi (jak w algorytmie indywidualnej punktacji)
c. Punkty uczniów, którzy znajdą się w kolejnych etapach są pomnażane odpowiednio: w etapie 2 – razy 2, w etapie 3 – razy 3.
d. Oceniana jest zasada gry fair play – pula punktów za grę „fair play” tzn. żaden uczeń nie został wykluczony z rozgrywek, a liczba uczniów uczestniczących w rozgrywce etapu szkolnego jest największa – maks. 50 pkt.
12. Etap szkolny zostanie zamknięty 17.04.2015 o godzinie 20:00, a testy rozpoczęte przed tą godziną będą mogły być dokończone w ramach limitu czasu pojedynczego testu.
13. 100 uczniów w skali kraju, z najwyższym wynikiem w I etapie (szkolnym), obliczonym według podanego w pkt. 10 algorytmu, kwalifikowanych jest do II etapu (regionalnego).
14. W przypadku stwierdzenia przez organizatorów nieprawidłowości sugerujących niesamodzielną pracę podczas rozwiązywania testu przez ucznia, dopuszcza się możliwość wykluczenia go z dalszych kwalifikacji.
15. Do II etapu dodatkowo kwalifikowani są uczniowie posiadający taki sam wynik, co osoba znajdująca się na 100 pozycji, po zakończeniu I etapu (szkolnego).
16. Lista uczestników etapu II umieszczona będzie na stronie głównej Konkursu do dnia 21.04.2015

Więcej informacji na stronie konkursu: tik-tak.eecdl.pl

Zainteresowani konkursem, proszeni są o rejestrację na stronie: http://tik-tak.cloudia.pl/rejestracja. Konieczne jest też dostarczenie do p. Ewy Woźniak wygenerowanej pisemnej zgody na udział w konkursie.

Szanowni Państwo!

Istnieje możliwość zorganizowania w naszej szkole zajęć dodatkowych dla uczniów, które poprowadzi pan Marcin Szaraniec.

Zajęcia mają na celu przybliżenie uczestnikom podstawowych pojęć z zakresu ekonomii, finansów i przedsiębiorczości. Ze względu na wiek uczestników większość zajęć ma charakter empiryczny. W tym celu wykorzystywane są gry ekonomiczne (planszowe i karciane), symulacje itp. Dzięki temu dzieci nie tylko słuchają o tym, czym są pojęcia takie jak kredyt, pieniądz, zmienność cen, podział pracy, akcje itd., ale same obserwują jak wpływają one na przeprowadzaną grę/symulację. Każde zajęcia są poświęcone jednemu/dwóm pojęciom.

Materiał jest podzielony na grupy wiekowe:

3-4 klasa szkoły podstawowej – poznanie podstawowych pojęć

5-6 klasa szkoły podstawowej – prezentacja poglądu przedsiębiorców na zagadnienia ekonomiczne i pożądane cechy charakteru przyszłego przedsiębiorcy

Dla każdej grupy wiekowej materiał jest podzielony na dwa cykle po 10 półtoragodzinnych spotkań. Pierwszy cykl skupia się na pojęciach ekonomicznych i finansowych, a drugi na przedsiębiorczości.

Wielkość grupy: 15-20 osób Cena: 15 PLN za godzinę lekcyjną

Częstotliwość zajęć: raz na dwa tygodnie, ale to w dużej mierze zależy od rodziców.

Szczegóły można znaleźć na stronie www.warsztatyprzedsiebiorczosci.pl

Pan Marcin Szaraniec będzie także udzielał wszelkich informacji na temat zajęć 29 stycznia ( czasie wywiadówki).


ZAPROSZENIE

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na Mistrzostwa Krakowa w Rock’n’Rollu, które odbędą się 21 listopada o godzinie 17.30 w Klubie Sportowym PODWAWELSKI. Wśród tancerzy zaprezentują się uczniowie naszej szkoły. Wstęp wolny.


UWAGA SZÓSTOKLASIŚCI!

26 listopada oraz 17 grudnia odbędą się sprawdziany próbne!


WARSZTATY TEATRALNE w SP 25

 

Pracownia KARIMBA zaprasza uczniów i uczennice na roczne warsztaty teatralne z instrumentami intuicyjnymi, tj. bębny oceaniczne, kije deszczowe, dzwonki wietrzne, kalimby, tingsze i inne.

Od 3 do 14 listopada zajęcia będą odbywać się nieodpłatnie, obecność na nich będzie niezobowiązująca. Dzieci mogą spróbować zabawy z dźwiękiem, słowem, ruchem.

Harmonogram otwartych zajęć:

Poniedziałki 13.50 – 15.20 dla klas 4,5,6 (sala 49)

lub środy 15.10 – 16.40 dla klas 4, 5, 6 (sala 49)

Środy 13.40 – 15.10 dla klas 1 (sala 49)

Czwartki 8.00 – 9.30 dla klas 2 (sala 62)

Jeżeli utworzy się grupa chętnych dzieci, zajęcia będą odbywać się raz w tygodniu po 1,5 godziny. Miesięczny koszt zajęć – 65 zł (koszt zajęć z drugiej połowy listopada – 35 zł).

Serdecznie zapraszam!

Kontakt/zapisy:

T: 534 324 000

E: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

www.karimba.pl

 


Konkurs Bóbr

14 listopada 2014 roku  - odbędą się Zawody IX edycji Międzynarodowego Konkursu Informatycznego "Bóbr" dla szkół podstawowych. W Konkursie mogą wziąć udział:
- uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych:  godzina 10.00
- uczniowie klas I-III szkół podstawowych:  godzina 12.00

Ponieważ konkurs odbędzie się on-line, może w nim wziąć udział maksymalnie 25 osób z danego poziomu. Osoby zainteresowane odsyłam na stronę http://www.bobr.edu.pl/. Warto również zajrzeć do Archiwum konkursu, aby obejrzeć zadania z poprzednich lat. Większość z nich nie wymaga konkretnej wiedzy, ale algorytmicznego i logicznego
myślenia.

Zasady konkursu są podobne do zasad konkursu matematycznego "Kangur". Uczestnictwo jest bezpłatne.

Osoby zainteresowane udziałem w konkursie mogą zapisać się u p. Ewy Woźniak


Program „Mistrzowie Kodowania”

Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim programie „Mistrzowie Kodowania”, którego celem jest nauka programowania w języku Scratch.

Ulotka - 5 powodów, by uczyć dzieci programowania (.pdf)

Zgłoszenia uczniów klas czwartych, piątych i szóstych zainteresowanych bezpłatnym udziałem w cyklu zajęć pozalekcyjnych dotyczących programowania przyjmują panie Agnieszka Barczyk, Elżbieta Mochocka i Ewa Woźniak do 21 października 2014 r.

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla templates web hosting Valid XHTML and CSS.