Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Dziennik elektroniczny

Dziennik elektroniczny SP25

Polecamy

www.bip.krakow.pl

www.efs.gov.pl

www.ore.edu.pl

www.6latki.men.gov.pl

www.portaledukacyjny.krakow.pl

www.portaledukacyjny.krakow.pl

www.portaledukacyjny.krakow.pl

www.prezydencjaue.gov.pl

www.wartobycdobrym.pl

www.uniwersytetdzieci.pl

http://krakow.pl/budzet

https://naszeszkoly.krakow.pl/

EFS

Akademia Młodych Matematyków

Projekt Diament

Radosna szkoła

Pierwsze uczniowskie doświadczenia - drogą do wiedzy

Pracownie komputerowe dla szkół

www.indywidualizacja.edu.pl

Plan zajęć realizowany w SP25

Opis projektu

SP 25 Kraków

Warto zobaczyć

Gimnazjum Nr 21 w Krakowie

 

Szkoły Odkrywców Talentów

PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michał Hryniewiecki   

Najlepsze są wakacje


Każdy z Was mi przyzna rację,
że najlepsze są wakacje,
można jechać na Mazury
lub nad morze albo w góry.

[…] Można sobie leniuchować,
nocą gwiazdy obserwować,
można także długo spać
bo nie trzeba rano wstać.

http://wiersze.kobieta.pl/wiersze/najlepsze-sa-wakacje-24248

Życzymy Wszystkim udanego wypoczynku!


Nasi uczniowie w Kronice Nowohuckiej!

Przez cały rok szkolny uczniowie klasy 4 a brali udział w projekcie „Wiem, o co dbam! Podstawy o ochronie powietrza”. Wszystkie zmagania konkursowe były rejestrowane, a potem powstał film prezentujący działania uczestników. Uczniów klasy 4a można zobaczyć w trzeciej i szóstej minucie filmu. Oto link do strony z filmem.

http://www.kronika.com.pl/odtwarzacz/index.php?KID=461


Sukces uczniów SP 25 w konkursie przyrodniczym „Świetlik”!

Do konkursu „Świetlik” zgłosiło się 117 osób! Test napisało 105 uczniów. Wśród nich 4 otrzymało nagrody: Wojciech Liszka (1b), Magdalena Romek (3c), Kornelia Sipowicz (3c), Jan Libura (4a). Na wyróżnienia zasłużyło 30 uczniów, co oznacza, że co trzeci uczestnik konkursu z naszej szkoły otrzymał nagrodę!

Gratulujemy sukcesów!


„Poznajmy się lepiej” - Święto Szkoły Podstawowej Nr 25

Dnia 7 maja 2016 roku w Szkole Podstawowej Nr 25 rozpoczął się wielki festiwal wiedzy i umiejętności. Obchodzone corocznie Święto Szkoły zainaugurowano tym razem przedstawieniem pt. „Kopciuszek” w reżyserii pana Jacka Bały, a w wykonaniu rodziców uczniów klasy 2b. Rodzice okazali się wspaniałymi aktorami, a ich występ oczarował wszystkich widzów, co potwierdziły długie i gromkie brawa. Później świetnie zaprezentowali się finaliści konkursu pt. „Mam Talent”, którzy jeszcze raz pokazali swoje niezwykłe umiejętności. Ogromne brawa otrzymali również uczniowie klas sportowych, którzy wraz z p. Dorotą i p. Szymonem zaprezentowali swój wielki talent taneczny.

Oprócz licznych pokazów i występów w tym dniu uczestnicy mieli okazję wziąć udział w różnorodnych warsztatach i doskonalić swoje pasje pod okiem wielu profesjonalistów. Wsparcia bowiem udzielili nam rodzice uczniów oraz przedstawiciele różnych instytucji.

Warto dodać, że każdy uczestnik mógł wybrać zajęcia zgodnie ze swoimi zainteresowaniami i pasjami. I tak warsztaty przyrodnicze oraz warsztaty z fizyki przygotowano dla wielbicieli doświadczeń, miłośników przyrody i gwiazd. W warsztatach decoupage’u uczestniczyły osoby posiadające zdolności manualne, które opuszczały salę 53 z własnoręcznie wykonaną ozdobą. Z kolei nauka szycia na maszynie okazała się świetną zabawą zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Logiczne myślenie okazało się niezbędne na zajęciach z programowania. Gry zręcznościowe w Scratch'u pobudziły wyobraźnię wielu uczestników i pomogły im w twórczej aktywności. Dzięki warsztatom „Mapy myśli” dzieci poznały nowy sposób na skuteczną, szybką naukę. Na zajęciach „Poznaj Akademię Przyszłości” uczniowie samodzielnie wykonywali ciekawe prace plastyczne pod okiem wolontariuszy Akademii Przyszłości, a „lingwistyka matematyczna” okazała niezwykłym wyzwaniem dla osób, które zamierzają stosować metody matematyczne w nauce języków obcych. Zabawę językową umożliwiły również zajęcia pt. „JĘZYKOWA ZUMBA”, które były przeznaczone głównie dla miłośników języków obcych. Z kolei znawcy języka polskiego mogli sprawdzić swoje umiejętności biorąc udział w rodzinnym dyktandzie pt. „Złapcie byka za rogi”.

Przybliżeniem wiedzy medycznej zajęli się profesjonalni lekarze. Z zakresu laryngologii wiedzą dzielił się lekarz w asyście swojego 6 – letniego syna, ucznia naszej szkoły. W przystępny sposób, z użyciem modeli anatomicznych, zapoznawali wszystkich zainteresowanych z budową narządu słuchu. Ogromną popularnością cieszyły się pokazy i warsztaty z zakresu profilaktyki zdrowotnej prowadzone również przez lekarzy- państwa Pietruchów. Propagowali oni zdrowy tryb życia, zachęcając wszystkich uczestników do właściwego odżywiania i ruchu. Zapraszali jednocześnie wszystkich odwiedzających salę 38 na degustację zdrowej żywności, a na koniec sami zatańczyli walca.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty regionalne, które prowadziły panie ze Stowarzyszenia Miłośników Tradycyjnego Rękodzieła Ludowego i Artystycznego „Lud – Art.”, mieszczącego się na co dzień przy Muzeum Etnograficznym im. Seweryna Udzieli w Krakowie. Podczas tych zajęć można było obejrzeć haft ludowy z różnych regionów Polski i spróbować swoich sił w hafcie matematycznym.

Spacerując szkolnymi korytarzami każdy zwiedzający mógł obejrzeć ciekawe wystawy np. wystawę fotografii rodzinnych „Wybieram 25 – tkę” , „Osiedle Podwawelskie”, „My hobbies and interests”, „Nauczyciel potrafi”, „Skarby znalezione w książkach”, „Żywe obrazy”.

Nieco dyscypliny w szeregi rozbawionej młodzieży wprowadzili funkcjonariusze Straży Miejskiej, którzy pokazali sposoby samoobrony i techniki interwencyjne. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty prowadzone przez przedstawicieli policji pt. „Za mundurem dzieci sznurem”.

Nie zabrakło również zabaw zręcznościowych dla dużych i małych oraz plenerowego biegu dla całych rodzin. Tradycyjnie ogromną popularnością cieszyły się loteryjka, w której każdy los gwarantował wygraną oraz turniej szachowy.

Nie można zapomnieć o wspaniałej kawiarence, w której czarujące mamy naszych uczniów serwowały pyszną kawę i wyśmienite ciasteczka. Atmosfera i wystrój urządzonego wnętrza zachęcały do odwiedzenia i skosztowania smakołyków. Natomiast zapach unoszący się z umieszczonego na szkolnym boisku grilla przyciągał smakoszy pieczonych kiełbasek.

Uczniowie, którzy tego dnia przyszli do szkoły, uczestniczyli w innych niż zwykle zajęciach. Wszyscy goście byli zadowoleni, odczuwali radość i satysfakcję z podjętych działań. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Atrakcje tego dnia, przygotowane dla dzieci i dorosłych, pokazały w jak interesujący sposób można spędzać wolny czasu. Jak zwykle Święto Szkoły było doskonałym sposobem na integrację i, jak głosiło hasło przewodnie, bliższe i lepsze poznanie.

Dziękujemy wszystkim tym, którzy poprzez udział w Święcie Szkoły przyczynili się do integracji naszej społeczności.

Mirosława Copiak

Aleksandra Dąbrowska

Galeria:
http://kompania.tv/ŚwiętoSP25!/

Pobieranie pojedynczo dużych zdjęć:

http://kompania.tv/ŚwiętoSP25!/pobieranie/


Zestaw podręczników na rok szkolny 2016/2017

Zestaw podręczników na rok szkolny 2016/2017


Uwaga!

24 czerwca zakończenie roku szkolnego!

Wszystkich uczniów klas 4-6 zapraszamy na uroczystą akademię, która odbędzie się w sali gimnastycznej o godzinie 8.30.

Zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas 1-3 odbędzie się w sali gimnastycznej o godzinie 10.00.

Na mszę świętą zapraszamy 23 czerwca (czwartek) o godzinie 10.45.


Szanowni Rodzice!

Zachęcamy Państwa do oddania głosów na projekty zgłoszone w budżecie obywatelskim o nazwach:

„Angielski 5 razy w Tygodniu” nr projektu 49 oraz

„Wyremontujmy Przedszkola i Szkoły”- nr proj. 26.

Prosimy o oddanie głosu za 3 punkty na pierwszy projekt i za 2 punkty na remonty. Zostaje jeszcze Państwu jeden głos za 1 punkt, który można przeznaczyć na wybrany projekt. Należy też oddać trzy głosy w części dzielnicowej na dowolne projekty na analogicznych zasadach.

Mamy bardzo duże szanse na wygranie obu projektów o ogólnej wartości ponad 5 milionów złotych. W tym celu konieczna będzie mobilizacja wszystkich Państwa i całej społeczności lokalnej. Do tej pory w budżecie obywatelskim zagłosowało 4000 osób. W naszych projektach bierze udział ponad 20 tysięcy dzieci, więc wystarczy, żeby zagłosował co drugi rodzic. Proszę również namówić sąsiadów, osoby z pracy czy członków rodziny. Głosować może każda osoba zamieszkała w Krakowie ( meldunek jest bez znaczenia), a zatem również osoby wynajmujące mieszkanie, czy pracujące w Krakowie. Głosować można do 30 czerwca 2016 (czwartek) do godziny 24.00 na stronie: www.budzet.krakow.pl


W roku szkolnym 2015/2016 uczniowie klas 5c, 6a i 6c realizowali pod kierunkiem p. Katarzyny Ostruszki ciekawe projekty polonistyczne, a następnie w różnorodny i pomysłowy sposób prezentowali ich efekty.

1. Projekt „Podróż do krainy mitologii”

Uczniowie klasy 5c na lekcjach języka polskiego „wędrowali w czasie i przestrzeni”, by jak najlepiej poznać mitologię grecką. Zainspirowani lekturą autorstwa Jana Parandowskiego przygotowali na podstawie wybranych mitów scenki dramatyczne oraz filmy. Na widzach ogromne wrażenie zrobiły wysoki poziom gry aktorskiej, piękne kostiumy i dekoracje, a sala 47 na kilka dni zamieniła się w prawdziwą siedzibę olimpijskich bogów. Ukoronowaniem projektu były sukcesy reprezentantów klasy w Szkolnym Konkursie Mitologicznym.

https://www.youtube.com/watch?v=xKz2awrdz1E&feature=youtu.be

2. Projekt teatralny „Poznajmy legendy Podgórza”

W tym roku szkolnym członkowie kółka teatralnego „Szekspirek” przygotowali inscenizację mało znanej, lecz bardzo interesującej legendy pt. „Czarna Dama”. Sceniczna opowieść o okrutnej księżniczce rozgrywała się w pięknych dekoracjach przygotowanych wraz z uczennicami klasy 6a przez p. E. Rabsztyn. Przedstawienie zostało wysoko ocenione przez zaproszonych na premierę gości (rodziców, dzieci przedszkolne, uczniów wybranych klas 1-6), którzy docenili kunszt aktorów, wspaniałe stroje oraz scenografię i oprawę muzyczną.

https://www.youtube.com/watch?v=nqc01i2cHhc&feature=youtu.be

Zobacz galerię

3. Projekt „Kultura oczami szóstoklasisty”

Celem projektu, który trwał od lutego do maja, było zachęcenie uczniów klas szóstych do skorzystania z oferty, przygotowanej przez muzea, teatry, galerie i inne miejsca kultury, a następnie zaprezentowania swych wrażeń na forum klasy.

Po raz kolejny szóstoklasiści wykazali się ogromną twórczą inwencją, przygotowując znakomite prezentacje komputerowe, interesujące pod względem graficznym plakaty, a nawet wzbogacając swe wystąpienia kostiumami i rekwizytami (szczególne brawa dla Michasi Zawadzkiej!).

Dzięki temu projektowi uczniowie mogli nie tylko zaprosić kolegów i koleżanki do odwiedzenia wybranych przez siebie miejsc kultury w Polsce i za granicą, ale także doskonalić umiejętność publicznych wystąpień, która z pewnością przyda im się w dalszej edukacji.

Zobacz galerię

4. Projekt „PoczytajMy” (we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej)

Aby skutecznie zachęcić młodsze dzieci do czytania książek, uczennice klasy 6a (Dominika Bałazińska, Zuzanna Bartnik, Zuzanna Bażan, Wiktoria Błachut, Gabriela Chronowską – Łopuch, Izabela Płazińska, Maria Pietrucha, Sonia Wieczorek oraz Sylwia Zaremba) utworzyły w naszej szkole kółko czytelnicze i, pod kierunkiem nauczyciela języka polskiego, włączyły się w realizację projektu „PoczytajMy”.

Jednym z działań podjętych przez dziewczynki była jesienna wizyta w Samorządowym Przedszkolu przy ul. Komandosów, podczas której dzieci przedszkolne wysłuchały fragmentów książeczek o kotkach autorstwa Holly Webb, a świetnym uzupełnieniem wspólnego czytania były rozmowy o zwyczajach kocich ulubieńców oraz zajęcia plastyczne. Spotkanie było bardzo udane!

Zobacz galerię

Uczennice z klasy 6a propagowały czytanie książek również podczas majowych warsztatów czytelniczych „O zwierzętach na wesoło”, zorganizowanych w klasie 1c, której wychowawczynią jest p. M. Copiak.

Na zajęciach dzieci miały okazję zapoznać się z zabawnymi wierszykami autorstwa Tomka Nowaczyka z książki „Gupik ma szczęście” i przekonać się, że czytanie poezji to świetna rozrywka dla starszych i młodszych. Żartobliwe teksty zainspirowały pierwszoklasistów do wykonania wspaniałych kolorowych ilustracji.

Zobacz galerię

Bardzo dziękuję uczniom za zaangażowanie w czasie realizacji projektów i życzę dalszych sukcesów polonistycznych :)

Katarzyna Ostruszka


Szanowni Rodzice!

Nasza szkoła bierze udział w projektach zgłoszonych do budżetu obywatelskiego miasta Krakowa:

 1. Angielski 5 Razy w Tygodniu - projekt nr 49
 2. Wyremontujmy Przedszkola i Szkoły - projekt nr 26

Dzięki temu projektowi w naszej szkole zostanie wymalowany korytarz i sale lekcyjne oraz wymieniona będzie posadzka w wybranych klasach.

Zapraszamy do głosowania na stronie www.budzet.krakow.pl od dnia 18 czerwca 2016 (sobota)


Egzamin na kartę rowerową - UWAGA ZMIANA TERMINU

Egzamin dla uczniów naszej szkoły, którzy ukończyli 10 lat, wykazują się dobrą znajomością ruchu drogowego i potrafią kierować rowerem odbędzie się:

21.06.2016 Część praktyczna - godzina 15:30 na boisku szkolnym (proszę przyprowadzić własny rower)

21.06.2016 Część teoretyczna - po części praktycznej (dla uczniów, którzy zaliczyli część praktyczną z wynikiem pozytywnym) - sala 41.

Na egzamin praktyczny proszę przynieść wypełniony i podpisany druk (rodzice wypełniają metryczkę i podpisują pkt. 2). Poniżej druk do pobrania:

arkusz_MEN-VI_28_rower.doc


Maja Kroh laureatką X Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Z poprawną polszczyzną na co dzień”

Dnia 6 maja 2016 r. Maja Kroh, uczennica klasy IVa, wzięła udział w 3. etapie X Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego w dwóch kategoriach: „Z poprawną polszczyzną na co dzień” oraz „Z ortografią na co dzień”. Zdobyła tytuł laureata w pierwszej z tych kategorii - „Z poprawną polszczyzną na co dzień”.

Organizatorem konkursu było Centrum Edukacji Humanistycznej. Uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się w siedzibie Polskiej Akademii Nauk w Warszawie 10 czerwca 2016 r.

Serdecznie gratulujemy Mai i życzymy dalszych sukcesów!

Katarzyna Małysa


XII Wiosenne Zmagania z Językiem Polskim 2016

Dnia 12 maja 2016 r. uczniowie klas szóstych naszej szkoły wzięli udział w XII Wiosennych Zmaganiach z Językiem Polskim, których organizatorem był Dom Kultury Podgórze. Uczestnicy rozwiązywali zadania z gramatyki, ortografii, literatury. Opiekunami uczniów były panie polonistki: Katarzyna Małysa, Katarzyna Ostruszka. W konkursie wyróżnienia zdobyli nasi uczniowie:

Dominika Bałazińska, klasa VIa
Gabriela Chronowska-Łopuch, klasa VIa
Karolina Bocian, klasa VIb
Karol Dziewałtowski-Gintowt, klasa VIb

Gratulujemy nagrodzonym !!!

Katarzyna Małysa


Szkolny Konkurs Mitologiczny 2016

Dnia 10 maja 2016 r. odbył się w naszej szkole Konkurs Mitologiczny dla klas piątych. Wzięło w nim udział 13 uczniów. Konkurs zorganizowały i przeprowadziły panie polonistki: Magdalena Bartnik, Katarzyna Małysa, Katarzyna Ostruszka. Wszyscy uczestnicy wykazali się znakomitą znajomością mitologii greckiej.

Lista nagrodzonych uczniów:

I miejsce: Franciszek Kuś, klasa Vd
II miejsce: Maciej Przeździk, klasa Vb
III miejsce: Piotr Kucharczyk, klasa Vc

Wyróżnienia:

Mikołaj Cetera, klasa Vc
Paweł Zborowski, klasa Vc
Jan Broszkiewicz, klasa Vd


Gratulujemy zwycięzcom !!!

Katarzyna Małysa


09 czerwca 2016 roku, zgodnie z planem odbędą się spotkania z rodzicami.

Harmonogram przedstawia się następująco:

godz. 17.00

klasy IV - VI

klasy III b, II b, II c, II d

klasa I b

godz. 18.00

klasy I c, I d

klasy II a, III a, III c, III d

Nauczyciele bez wychowawstw proszeni są o pełnienie dyżuru w pokoju nauczycielskim w godzinach 17.30 – 18.30 .

Spotkanie z rodzicami uczniów klasy I a odbędzie się 16 czerwca 2016 roku o godzinie 18.00.

Szczegółowy wykaz sal na zebrania


Dyrektor, Nauczyciele, Uczniowie oraz Rada Rodziców Szkoły Podstawowej Nr 25 składają serdeczne podziękowanie za okazaną pomoc w organizacji Święta Szkoły pod hasłem „Poznajmy się lepiej” oraz wielkie poświęcenie i wysiłek.

 

SPONSORZY:

 1. Hotel Hilton Garden Inn
 2. Hotel Park Inn
 3. Park Wodny
 4. Klub Lemon Fitness
 5. Kabanosik
 6. Cinema City
 7. Kubusiowy Zakątek
 8. AB Foto
 9. Szkoła Językowa EMERALD
 10. Spółdzielnia Mieszkaniowa PODWAWELSKA

PARTNERZY LOKALNI:

 1. Klub Sportowy PODWAWELSKI
 2. Szkoła Językowa EVEREST
 3. Szkoła Językowa EMERALD
 4. Akademia Przyszłości
 5. Policja
 6. Straż Miejska
 7. Harcerze - Szczep Fioletowa Trójka
 8. p. Krzysztof Szkolnicki – Kompania Kadrowa - Agencja Fotograficzna
 9. p. Marek Czepiec – trener szachowy

 

 

NASI NIEZAWODNI RODZICE:

Urszula Badlik

Agnieszka Bała

Jacek Bała

Dorota Batko

Marlena Binkowska – Bąk

Paulina Boligłowa

Barbara Bubka

Anna Całka

Renata Fedorowicz

Barbara Gęgotek

Wojciech Giebuta

Michał Girguś

Agnieszka Górka

Angelika Grela

Barbara Hałas

Anna Kliś – Kalinowska, Zbigniew Kalinowski

Katarzyna Komala - Wójcik

Marcin Konior, Ewelina Malara Konior

Oksana Kozina

Andrzej Krzemieński

Kamila Kurkowska

Leszek Lasoń

Jarosław Lesiewicz

Krystyna Liszka

Anita Łuszczek

Magdalena Majer

Urszula Michalik

Elżbieta Mróz

Maja Niżyńska

Maria Nowak

Justyna Obrzud

Waldemar Ochniak

Maciej Onyszko

Dorota Ostrowska

Danuta Owoc

Izabela Pabisz - Zarębska

Beata Pietrucha, Artur Pietrucha

Anna Płazińska

Joanna Róg - Ociepka

Izabella Sarnowska – Budziach

Agnieszka Solska – Niewiadomska

Małgorzata Sośniak

Maria Sroczyk

Sławomir Stańda

Wojciech Stróżykowski

Katarzyna Stypulska – Trybulec

Marcin Śniegowski

Andrzej Tarnowski

Dalila Tybus

Małgorzata Wacięga

Joanna Wach

Joanna Warchoł

Małgorzata Wilk

Monika Wojciechowska – Szewczyk

Katarzyna Wojtala

Agata Wronkowska

Krzysztof Zuber

Ilona Zych - Chodak

Pragniemy również podziękować mieszkańcom Osiedla Podwawelskiego za uczestnictwo we wspólnej zabawie.


Uwaga Rodzice przyszłorocznych klas pierwszych!

Serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 14 czerwca 2016 r, o godzinie 17.00 w świetlicy szkolnej.


09 maja 2016 roku, zgodnie z planem odbędą się spotkania z rodzicami.

Harmonogram przedstawia się następująco:

godz. 17.00

klasy IV i VI

klasy II a , III a, III c, III d

klasy I c , d

godz. 18.00

klasy I a, b

klasy II b, c, d , III b,

Nauczyciele bez wychowawstw proszeni są o pełnienie dyżuru w pokoju nauczycielskim w godzinach 17.30 – 18.30.

O godzinie 16.30 w świetlicy szkolnej odbędzie się szkolenie dla rodziców i wychowawców klas V „Wspólna sprawa – jak chronić nasze dzieci przed uzależnieniami”, prowadzone przez Pana Grzegorza Pękałę z Miejskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień w Krakowie.

Około godziny 17.20 rozpoczną się zebrania z rodzicami uczniów klas V, prowadzone przez wychowawców w salach lekcyjnych.


Święto Szkoły 2016

Program Święta Szkoły (.pdf)

"WYMIEŃ SIĘ KSIĄŻKĄ

W czasie Święta Szkoły będzie możliwość wymiany książek. Przeczytane, niepotrzebne już dzieła można przynosić w piątek cały dzień i pozostawić na portierni lub w sobotę od godz. 8.50. Stanowisko wymienialni będzie w holu na parterze. Zapraszamy :-)"


23 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki

Podobnie jak w ubiegłych latach, również w tym roku w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Książki. Tego dnia uczniowie, podczas lekcji języka polskiego, prezentowali swoje ulubione książki, zachęcając jednocześnie kolegów do ich przeczytania.

Z inicjatywy pani bibliotekarki Krystyny Wróbel każdy uczeń wypożyczający książkę otrzymał czerwoną różę. Ten gest był nawiązaniem do tradycji związanej ze świętem książki, bowiem wszyscy kupujący 23 kwietnia książki w księgarniach otrzymują w prezencie czerwoną różę.

Piękne róże z papieru wykonały uczennice klasy 3c i 4a.


Promocja czytelnictwa

Czytając książki zazwyczaj wyobrażamy sobie jak wyglądają ich bohaterowie. Uczniowie Klasy 5a postanowili podpowiedzieć nam, użyczając książkowym bohaterom swoich sylwetek.

Na fotografiach prezentują się : bohater książki A. Bahdaja "Wakacje z duchami”, ubrana współcześnie księżniczka Pocahontas, Natka, bohaterka książki B. Andrzejczuk "Pamiętnik nastolatki" oraz "Inna”, tytułowa bohaterka powieści I. Jurgielewiczowej.


Podsumowanie programu „Wiem o co dbam”

Dnia 22 kwietnia 2016 roku klasa 4a wraz z wychowawczynią panią Ingą Bator wzięła udział w 24. Spotkaniu Młodych Ekologów, które odbyło się w Krużgankach Bazyliki OO. Franciszkanów. Podczas spotkania podsumowano całoroczny program edukacyjny „Wiem o co dbam. Podstawy o ochronie powietrza”, w którym nasi uczniowie wzięli udział.

Na zakończenie zebrani wysłuchali koncertu Młodej Filharmonii oraz otrzymali dyplomy i nagrody.


WYRÓŻNIENIE DLA UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY ZA SZCZEGÓLNE OSIĄGNIĘCIA W KONKURSACH, OLIMPIADACH PRZEDMIOTOWYCH W ROKU SZKOLNYM 2014/2015!!!

Z satysfakcją informujemy, że 13 uczniów naszej szkoły zostało wyróżnionych przez Prezydenta Miasta Krakowa za szczególne osiągnięcia w konkursach, olimpiadach przedmiotowych w roku szkolnym 2014/2015.

Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się 28 kwietnia 2016 roku o godzinie 13.30 w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa.

List Prezydenta Miasta Krakowa


Podwawelski dzień serca - 25.04.2016

Zobacz plakat(.pdf)


SPORTOWIEC ROKU 2015 DZIEWLNICY VIII

W czwartek 14.04.2016 r. rozstrzygnięto w Sidzinie kolejny konkurs na Najlepszego Sportowca Roku 2015 Dzielnicy VIII! Najlepsi w kategorii 13-15 lat okazali sie Krzysztof Michalski i Wiktoria Antoniewicz, a w kategorii młodszej 10-12 lat drugie miejsce zajęli Zuzanna Babiarz i Mateusz Gwiazda.

Serdecznie gratulujemy!


ZAPROSZENIE

Już w sobotę 23.04. 2016 zapraszamy na Puchar Świata w Rock'n'Rollu Akrobatycznym, który już po raz dwunasty odbędzie się w Krakowie przy ul. Kolnej 2. Uczniowie i absolwenci naszej szkoły, czołowi zawodnicy rock'n'rolla w Polsce, będą nas reprezentować na tej międzynarodowej imprezie. Wśród nich znajdą się : Zuzanna Babiarz i Mateusz Gwiazda, Pola Jarosz i Jan Libura, Natalia Kręgiel i Miłosz Dzięgiel, Aleksandra Bidas i Kacper Tarnawski, Wiktoria Antoniewicz i Krzysztof Michalski, Aleksandra Batko i Filip Warzecha, Kinga Romek i Jan Dąbrowski, Magdalena Michalska i Bartosz Szpulecki. Serdecznie zapraszamy całą społeczność szkoły do kibicowania. W trakcie zawodów dopingować będziemy także naszym pierwszakom oraz mistrzowskiej formacji Zorro.


SZKOLNE KONKURSY POLONISTYCZNE!!!!!

KONKURS POETYCKI "ROZKWITANIE POEZJI"

Wiosenna pora sprzyja poetyckiemu natchnieniu, zapraszamy więc wszystkich chętnych uczniów z klas 3-6 do wzięcia udziału w konkursie na najpiękniejszy wiersz o wiośnie.

Podpisane wiersze (tytuł, imię, nazwisko, klasa) proszę składać u p. K. Ostruszki do dnia 13 maja 2016 r. (piątek). Mile widziane są prace napisane na komputerze i uzupełnione elementami graficznymi związanymi z wiosną.

Wiersze można także wysyłać pocztą elektroniczną na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .Na zwycięzców czekają nagrody! Miłego tworzenia!!!

 

KONKURS LITERACKI NA OPOWIADANIE pt. "WIOSENNY PREZENT"

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów z klas 3-6 do rozwinięcia skrzydeł fantazji i wzięcia udziału w konkursie literackim na najbardziej ciekawe opowiadanie, którego treść udowodni, że wiosna to najbardziej zaskakująca pora roku.

Podpisane wiersze (tytuł, imię, nazwisko, klasa) proszę składać u p. K. Ostruszki do dnia 13 maja 2016 r. (piątek). Mile widziane są prace napisane na komputerze :)

Teksty można także wysyłać pocztą elektroniczną na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Na zwycięzców czekają nagrody! Miłego tworzenia!!!


Komunikat

11 kwietnia 2016 roku, zgodnie z planem odbędą się spotkania z rodzicami.

Harmonogram przedstawia się następująco:

godz. 17.00 – klasy IV – VI
klasy II a , III a, III c, III d
klasy I c , d

godz. 18.00 – klasy I a, b
klasy II b, c, d, III b

Nauczyciele bez wychowawstw proszeni są o pełnienie dyżuru w pokoju nauczycielskim w godzinach 17.30 – 18.30.

O godzinie 18.30 w świetlicy szkolnej odbędzie się spotkanie koordynatorów Święta Szkoły z rodzicami planującymi zorganizowanie warsztatów.


Dzień Patrona Szkoły

Od 21 – 23 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona Szkoły. Jak co roku obchody miały uroczysty charakter. Zaplanowane przez wychowawców działania sprzyjały temu, aby każdy uczeń w ciekawy i atrakcyjny sposób zdobył wiedzę na temat życia i działalności politycznej Tadeusza Kościuszki, a jednocześnie oddał hołd wielkiemu Polakowi.

Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „Tadeusz Kościuszko-Patronem Naszej Szkoły”. Z kolei uczniowie klas drugich i trzecich wykazali się wiedzą na temat życia i działalności Tadeusz Kościuszki, uczestnicząc w turnieju „Co wiem o Tadeuszu Kościuszce”.

Uczniowie klas 5b i 5c odbyli interesujące wycieczki po Krakowie, szukając miejsc związanych z pobytem Tadeusza Kościuszki w naszym mieście. Czwartoklasiści i uczniowie klas 5a i 5d zwiedzili Kopiec Kościuszki oraz muzeum poświęcone bohaterowi, natomiast szóstoklasiści wzięli udział w organizowanych przez Komitet Kościuszkowski obchodach 222. rocznicy Insurekcji Kościuszkowskiej, które miały miejsce na krakowskim Rynku. Warto dodać, że podczas oficjalnych uroczystości na Rynku Głównym dumnie powiewał sztandar naszej szkoły.


UWAGA SZÓSTOKLASIŚCI!

ZMIANA W HARMONOGRAMIE CZYNNOŚCI W POSTĘPOWANIU REKRUTACYJNYM ORAZ POSTĘPOWANIU UZUPEŁNIAJĄCYM, A TAKŻE TERMINU SKŁADANIA DOKUMENTÓW DO KLAS PIERWSZYCH GIMNAZJUM NA ROK SZKOLNY 2016/2017.

Załącznik Nr 1 do zarządzenia 4/16 Małopolskiego Kuratora Oświaty z dnia 29 marca 2016 r.


"Rodzina 500+"

Od 1 kwietnia 2016 roku rozpoczyna się akcja przyjmowania wniosków w ramach rządowego programu „Rodzina 500+”. Wnioski można pobierać i składać w sekretariacie szkoły, w dniach od 1 do 30 kwietnia 2016:

 • wtorki w godzinach 16.00 – 17.00
 • piątki w godzinach 7.00 – 8.00

Wnioski składają wyłącznie rodzice dzieci uczęszczających do naszej szkoły, zamieszkałych na terenie Gminy Miejskiej Kraków.


Wiem, o co dbam!

Uczniowie klasy 4a biorą udział w programie edukacyjnym "Wiem, o co dbam! Podstawy o ochronie środowiska" zorganizowanym przez Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida.

24 lutego 2016 r. uczniowie wysłuchali wykładu pt. "Co wisi w powietrzu" oraz zostali poinstruowani, jak należy przeprowadzić część badawczą programu. W marcu dokonali ekspozycji otrzymanych próbników na osiedlu Podwawelskim.

19 marca 2016 r. zebrane próbniki zostały zawiezione na Wydział Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej. Uczniowie przeprowadzili wstępną analizę otrzymanych wyników.

Czekamy na szczegółowe opracowanie.

Zobacz fotorelację z pobytu uczniów 4a na Politechnice.


Laureaci konkursów polonistycznych

Laureaci konkursów polonistycznych org. przez p. Katarzynę Ostruszkę:

Konkurs poetycki na najpiękniejszy wiersz o tematyce zimowej "Poetycka sanna"
laureatka – Barbara Sokół - klasa 6c

Konkurs literacki na opowiadanie pt. "Zimowa niespodzianka"
laureaci:

w kategorii klas 1-3:
Natalia Romek – klasa 3c
Stanisław Wasilewski – klasa 3d
Helena Morawska – klasa 3d

w kategorii klas 4-6:
Aleksandra Puto – klasa 6c

Zwycięzcom konkursów serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!


I SZKOLNY TURNIEJ SZACHOWY

Dużo emocji i świetna zabawa, tak można podsumować I Szkolny Turniej Szachowy o puchar Szkoły Podstawowej Nr 25, który odbył się 12 marca 2016 w naszej szkole. Ogromne podziękowania należą się Panu Przemysławowi Cibie, który jako sędzia szachowy przeprowadził rozgrywki. W turnieju wzięło udział 22 uczniów z klas I-III.

Poniżej przedstawiamy wyniki:

I miejsce – Adam Kuśmider kl. IIId

II miejsce – Radosław Skowron kl. IIIc

III miejsce – Magdalena Romek kl. IIIc

4. Kacper Dąbrowski kl. IIId

5. Igor Radkowski kl. IIIa

6. Bartosz Ostruszka kl. IIId

7. Bartłomiej Strzelecki kl. IIIc

8. Jan Hamerski kl. Ic

9. Oskar Legutko kl. IIIc

10. Maja Ciba kl. IIIc

11. Adam Cieśla kl. Ic

12. Patryk Stańda kl. Ia

13. Michał Kowalczyk kl. Ib

14. Daria Stańda kl. IIa

15. Weronika Niemiec kl. Ib

16. Magdalena Nowicka kl. Ib

17. Łowicka Julia kl. Ic

18. Skrzypulec Antoni kl. Ia

19. Zofia Waktor kl. Ic

20. Jakub Krzewiński kl. I

21. Jadwiga Balon kl. Ic

22. Miłosz Micherda kl. Ib

Wszystkim uczestnikom gratulujemy odwagi i życzymy sukcesów w kolejnych turniejach szachowych. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Organizatorzy: Iwona Krzewińska, Katarzyna Wrońska

Zobacz zdjęcia


Poldek ‪#‎kibicujePoli‬

Poldek może być Twój! Przyjdź na kiermasz w niedzielę (przed kościołem na os. Podwawelskim) , wrzuć datek do puszki i zabierz... ze sobą Poldka! Poldek ma liczną rodzinę- zachęć do zakupu innych! Bądź jak Poldek - #kibicujPoli !


Kibicujemy Poli!

W sobotę 12 marca o godzinie 9.30, podczas Dnia Otwartego, odbędzie się w Szkole Podstawowej Nr 25 koncert dedykowany Polusi Zabierzowskiej. W czasie występów wokalnych i tanecznych, w wykonaniu uczniów naszej szkoły, zbierane będą fundusze na pomoc w walce z nowotworem oka, który wykryto u dziewczynki kilka tygodni temu.

Dzień później, czyli 13 marca, Rada Rodziców SP Nr 25 oraz Społeczność Gimnazjum Nr 21 przeprowadzą na terenie osiedla Podwawelskiego kwestę na rzecz Poli. W tym dniu odbędzie się także kiermasz ozdób świątecznych, wykonanych przez uczniów „dwudziestki piątki” i ich rodziców.

Bardzo prosimy wszystkich Państwa o włączenie się do naszych akcji.

Jedyną nadzieją na uratowanie oka dziewczynki jest leczenie w USA. Aby leczenie było skuteczne, trzeba rozpocząć je 16 marca. Do tego czasu musimy zebrać 1,5 mln zł.

Na naszej stronie znajdą Państwo numery konta, na które można wpłacać pieniądze, a także numer sms, z którego dochód przeznaczony jest na leczenie Poli.

POMÓŻMY POLUSI WYGRAĆ TĘ NIERÓWNĄ WALKĘ!

https://www.facebook.com/okodlapoli/?fref=nf

https://youtu.be/H5GpjRECt_Y

POMÓŻMY POLI!

Pola Zabierzowska, córeczka naszej koleżanki Joasi Dubieckiej – Zabierzowskiej, zmaga się z chorobą nowotworową oka. Jedyny sposób na uratowanie oczka dziewczynki, to leczenie w USA, które jest bardzo kosztowne. Chcielibyśmy przyłączyć się do akcji organizowanej przez rodziców Poli i prosić wszystkich Państwa o pomoc. Mamy nadzieję, że wspólnymi siłami uda nam się, w tak krótkim czasie, zebrać 1,5 mln zł.

Udowodnijmy to razem! Pokażmy siłę Internetu!

Wpłacać można tutaj:
http://www.kawalek-nieba.pl/?p=4329


REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2016/2017 W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 25

Zapisy dzieci do klas I na rok szkolny 2016/2017 odbywają się w formie elektronicznej za pośrednictwem Portalu Edukacyjnego miasta Krakowa,

na stronie: https://krakow.elemento.pl/elemento-parents/main.action (od 1 do 31 marca 2016 r.)

Wnioski można składać w sekretariacie szkolnym w godzinach:

8.00 - 15.00 (od 1 do 31 marca 2016 r.)

- od 1 marca 2016 r. do 6 kwietnia 2016 r. weryfikacja wniosków potwierdzających okoliczności zawarte w oświadczeniach;

- 21 marca 2016 r. o godz. 17.00 - próba sprawności fizycznej dla kandydatów do oddziału sportowego - Klub Sportowego PODWAWELSKI ul. Komandosów 21;

- 22 marca 2016 r. o godz. 12.00 – ogłoszenie wyników próby sprawności fizycznej;

- 27 kwietnia 2016 r. o godz. 9.00 – ogłoszenie wyników rekrutacji (lista zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych);

- od 28 kwietnia do 6 maja 2016 r. do godz. 14.00 - potwierdzanie przez rodziców woli uczęszczania dziecka do szkoły, do której zostało zakwalifikowane - w formie pisemnego oświadczenia (druk dostępny w sekretariacie szkoły); dotyczy wszystkich zakwalifikowanych, z rejonu i spoza rejonu.

Niedopełnienie tego obowiązku skutkuje skreśleniem z listy przyjętych uczniów;

- 9 maja 2016 r. – ogłoszenie list przyjętych i nieprzyjętych oraz liczby wolnych miejsc;

- 10 maja – 23 maja 2016 r. – przyjmowanie wniosków w rekrutacji uzupełniającej.

Dokumenty:

- Zasady dotyczące rekrutacji do Samorządowych Szkół Podstawowych na rok szkolny 2016/2017 - pobierz dokument

- Oświadczenie o odprowadzaniu podatku w gminie Kraków - pobierz dokument

- Oświadczenie o uczęszczaniu rodzeństwa do SP 25 - pobierz dokument


Próba sprawności fizycznej

21 marca 2016 r., godz. 17.00 Klub PODWAWELSKI - przeprowadzenie próby sprawności fizycznej dla kandydatów do klasy pierwszej oddziału sportowego.


Dzień otwarty - 12.03.2016

Dyżur psychologa Pani Jadwigi Litwin z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Nr 3 10.15-12.00 sala 55 (II piętro)


Spotkania z rodzicami

7 marca 2016 roku, zgodnie z planem odbędą się spotkania z rodzicami.

Harmonogram przedstawia się następująco:

godz. 17.00 – klasy IV – VI

klasy III a, d

klasy II a, b

klasy I c ,d

godz. 18.00 – klasy I a, b

klasy II c, d

klasy III b, c

Zebranie klasy VI c będzie odwołane.

Nauczyciele bez wychowawstw proszeni są o pełnienie dyżuru w pokoju nauczycielskim

w godzinach 17.30 – 18.30.

W dniu zebrania, w sali nr 3, o godzinie 16.30 będzie wygłoszona do rodziców prelekcja

na temat „Dlaczego trzeba czytać dzieciom, dlaczego dzieci powinny czytać?”.

Prelekcję wygłosi Pani Krystyna Wróbel.

O godzinie 18.30 w świetlicy szkolnej odbędzie się spotkanie koordynatorów Święta Szkoły

z rodzicami planującymi zorganizowanie warsztatów.


 

 


WAŻNA INFORMACJA DLA SZÓSTOKLASISTÓW

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców oraz uczniów klas szóstych szkół podstawowych w Krakowie, postanowiliśmy zorganizować wraz z Radą Dzielnicy III Prądnik Czerwony
w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, Targi Edukacyjne Krakowskich Szkół Gimnazjalnych. Impreza odbędzie się w budynku muzeum przy al. Jana Pawła II 39 w dniu 19 marca 2016 w godzinach 10.00 – 14.00.

Krakowskie gimnazja zaprezentują na targach swoją ofertę, dotychczasowy dorobek oraz najważniejsze przedsięwzięcia dydaktyczno – wychowawcze. Impreza adresowana jest do uczniów klas szóstych, którzy stoją przed trudnym wyborem szkoły gimnazjalnej. Możliwość zapoznania się z ofertą samorządowych gimnazjów krakowskich, które będą się prezentować na targach, z pewnością pomoże młodym ludziom w podjęciu tej niełatwej decyzji.

Jesteśmy przekonani, że czas spędzony na targach, ułatwi uczniom klas szóstych dokonanie trafnego wyboru, dlatego zwracamy się z prośbą o zamieszczenie informacji o naszym przedsięwzięciu na Portalu Edukacyjnym Miasta Krakowa.

Dyrektor

Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi Nr 11

w Krakowie

Paweł Samborski

 


Książki naszych marzeń”


„Książki naszych marzeń” to ministerialny program realizowany w roku szkolnym 2015/2016, mający za zadanie promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz rozwijanie ich kompetencji i zainteresowań czytelniczych.

Za pieniądze z programu biblioteki szkolne zamawiały książki, które były wybierane przez uczniów, a więc były to lektury, którymi są oni zainteresowani, bliskie ich doświadczeniom w poznawaniu i rozumieniu współczesnego świata.

Wielkość środków przyznanych szkołom na zakup książek zależał od liczby uczniów:

 • 1000 zł dla 4 517 szkół liczących do 70 uczniów;
 • 1 300 zł dla 4 433 szkół liczących od 71 do 170 uczniów;
 • 2 170 zł dla 4 476 szkół liczących więcej niż 170 uczniów.

Nasza szkoła otrzymała 132 książki. Zobacz jakie.


CHARYTATYWNY KONCERT ŚWIĄTECZNY

9 stycznia 2016 roku odbył się Charytatywny Koncert Świateczny na rzecz Szkoły Podstawowej Nr 25. Jak co roku spotkaliśmy się w Kościele Matki Bożej Fatimskiej. Tegoroczny koncert nosił tytuł „Nad światem cicha noc”.

Koncert rozpoczął się od pięknego, nastrojowego wykonania kolędy „Cicha noc”, a następnie, również w wykonaniu Chóru FAMILIA z Sanktuarium Najświętszej Rodziny w Krakowie – Nowym Bieżanowie pod dyrekcją wicedyrektor SP 25 pani Beaty Kaczmarskiej z gościnnym udziałem nauczycieli SP 25, absolwentów oraz rodziców, zabrzmiały utwory: „Przy żłóbku Pana”, „Z Bożego narodzenia”, „Gaudete, Christus est natus”.

Kolejnym punktem programu było przedstawienie jasełkowe pt. „ Nad światem cicha noc”, które przygotowali uczniowie SP 25 pod opieką siostry Elizy i pani Urszuli Bułas. Jasełka przypomniały nam, że człowiek staje się smutny, gdy zapomina o Bogu. Bóg bowiem przyszedł na świat, by człowiek był szczęśliwy.

Po doskonałym przedstawieniu wystąpił chór Szkoły Podstawowej Nr 25 przy akompaniamencie skrzypcowym i gitarowym. Występ rozpoczęła Joanna Pęgiel, która wykonała partię skrzypcową do kolędy „Zaśnij Dziecino”. Wśród utworów, które zaśpiewał chór znalazły się pastorałki: „Kolęda na dzwonkach”, „Zagraj dziecku najpiękniejszą kołysankę” oraz „Nie miały aniołki”. Autorką wymienionych utworów jest Wanda Chotomska, a ich opracowaniem muzycznym zajęła się Teresa Niewiarowska. W tej części koncertu zaprezentowały się także solistki: Małgorzata Bartnik i Hanna Piskor-Ignatowicz. Pierwsza z nich wykonała kolędę „Gdy się Chrystus rodzi”, druga zaśpiewała kolędę „Gdy śliczna Panna”.

Na zakończenie ponownie wystąpił Chór FAMILIA. W jego wykonaniu usłyszeliśmy francuską kolędę z XVI wieku „Nad Betlejem w ciemną noc”, kolędę „Powiedzcie pasterze mili”, pastorałkę „Niechaj wesoło grają”, pieśń świąteczną z Republiki Południowej Afryki w języku plemienia Zulu pt. „Siyahamba”, czyli „Maszerujemy w świetle Boga”, a także piosenkę w bluesowym klimacie „Kiedyś tam”. Ostatnim utworem była tradycyjna kolęda polska w opracowaniu Feliksa Rączkowskiego pt. „Narodził się Jezus Chrystus”.

Podczas sobotniego koncertu jeszcze raz z zadumą, ale i radością w sercu przeżyliśmy cud Narodzenia Syna Bożego. Przygotowany program dostarczył zebranym wielu wzruszeń, a wspólnie spędzony czas wzbogacił wszystkich duchowo. Warto także nadmienić, że impreza była nie tylko okazją do wspólnego świątecznego kolędowania, ale także do zebrania funduszy, które zostaną przeznaczone na zakup nagłośnienia, co pozwoli naszym dzieciom w pełni wyeksponować umiejętności wokalne i talenty aktorskie. A o tym, że utalentowanych uczniów mamy w szkole wielu, mieliśmy okazję przekonać się nie raz.

Przyłączając się do słów pani dyrektor Barbary Pyzik – zapraszamy za rok, na 10 Jubileuszowy Koncert Charytatywny!

link do galerii:
http://kompania.tv/sp25-koncert/

pobieranie zdjęć pojedynczo:
http://kompania.tv/sp25-koncert/pobieranie/


Sukces naszych uczennic w konkursie informatycznym "Bóbr"

Kornelia Sipowicz znalazła się się w grupie laureatów X edycji Międzynarodowego Konkursu Informatycznego „BÓBR”, w kategorii szkoły podstawowe klasy I - III, którym przyznano II miejsce, a Magdalena Romek otrzymała w nim wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy!


Akcja „Zima w szkole 2016”

Podczas pierwszego tygodnia ferii zimowych uczniowie naszej szkoły skorzystali z oferty aktywnego wypoczynku w mieście. Podczas akcji „Zima w szkole” uczniowie klas I – III uczestniczyli w zabawach na śniegu, zajęciach sportowych, komputerowych i plastycznych. Największą atrakcją tegorocznej akcji była możliwość zbudowania własnego robota i walki sumo podczas zajęć z robotyki. Dzieci na pewno zapamiętają zajęcia z ceramiki i warsztaty plastyczne, podczas których powstały piękne upominki na Dzień Babci i Dziadka.

Mamy nadzieję, że uczniowie wypoczęli i z nową energią wrócili do szkoły po feriach zimowych. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Aleksandra Dąbrowska i Katarzyna Wrońska

Zdjęcia


Dzień otwarty Szkoły - 09.02.2016

Zobacz plakat (.pdf)


DLA RODZICÓW PIERWSZOKLASISTÓW

Informacja (.pdf)


UWAGA UCZNIOWIE KLAS SZÓSTYCH!

REKRUTACJA DO KLASY PIERWSZEJ GIMNAZJUM W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

Zgodnie z art. 20 e ust. 3 ustawy z dnia 7 września 1991 roku o systemie oświaty (Dz. U. z 2015 r. poz. 2156 z późn. zm.) organy prowadzące gimnazja zostały zobowiązane do określenia kryteriów naboru do klasy pierwszej ogólnodostępnej publicznego gimnazjum, które mają obowiązywać począwszy od rekrutacji na rok szkolny 2016/2017.

W związku z powyższym Rada Miasta Krakowa podjęła Uchwałę nr XXXIV/562/15 z dnia 16 grudnia 2015 r. w sprawie określenia kryteriów naboru do samorządowych gimnazjów dla kandydatów zamieszkałych poza obwodami gimnazjów oraz dokumentów niezbędnych do potwierdzania tych kryteriów. Kryteria rekrutacyjne określone w ww. Uchwale dotyczą kandydatów ubiegających się o przyjęcie do gimnazjum, które nie jest ich gimnazjum obwodowym.

Czytaj całość (.doc)

Tekst uchwały (.pdf)


Zebrania z rodzicami

14 stycznia 2016 r. odbędą się spotkania z rodzicami podsumowujące pracę w I okresie roku szkolnego 2015/2016.

O godz. 16.30 zapraszamy rodziców i wychowawców klas IV – V na spotkanie z funkcjonariuszem Komendy Miejskiej Policji z p. nadkomisarz Joanną Satorą oraz p. sierżantem Maciejem Szmidtem na temat „Cyberzagrożenia – jak chronić nasze dzieci?”

Ponadto w dniu zebrań na terenie szkoły pełnić będzie dyżur pani Jadwiga Litwin, psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Nr 3 w Krakowie. Zainteresowanych rodziców zapraszamy do sali 55 na II piętrze w godzinach 17.30 – 19.00.

Po prelekcji około godz. 17.30 odbędą się spotkania z wychowawcami.

O godz. 17.00 – klasy VI, klasy II a, II b, II d, III a, I c, I d

O godz. 18.00 – klasy II c, III b, III c, III d, I a, I b

Nauczyciele bez wychowawstw będą pełnić dyżur w pokoju nauczycielskim w godzinach 17.30 – 18.30.


Laureaci „jesiennych” konkursów polonistycznych

Konkurs poetycki „Jesienne wierszobranie”

I miejsce – Barbara Sokół - klasa 6c
II miejsce – Radosław Świst – klasa 5b
III miejsce – Jakub Szulc – klasa 4b

wyróżnienia – Kamila Osiniak – klasa 3b, Natalia Kornaś – klasa 6a

Konkurs literacki „Opis jesiennego spaceru”

laureatki – Wiktoria Błachut – klasa 6a, Sylwia Zaremba – klasa 6a

Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach!

 


ZAPROSZENIE

 

Rada Rodziców wraz z Dyrekcją Szkoły Podstawowej Nr 25
oraz Księdzem Proboszczem Marianem Wanatem
zapraszają serdecznie na koncert,
który odbędzie się 9 stycznia 2016 r. o godz.16.00
w kościele pod wezwaniem Matki Boskiej Fatimskiej przy ul. Komandosów 18.
W programie Jasełka w wykonaniu uczniów kl. 3, występ zespołu
instrumentalnego, kolędy i pastorałki w wykonaniu Chóru FAMILIA
z Sanktuarium Najświętszej Rodziny
oraz chóru szkolnego z udziałem nauczycieli SP 25Aby Święta Bożego Narodzenia
były Bliskością i Spokojem,
a Nowy Rok – Dobrym Czasem

 

Życzymy Państwu, aby tegoroczne święta Bożego Narodzenia
przyniosły wiele radości, uśmiechu i miłości najbliższych.
Aby spełniły się wszystkie Państwa marzenia,
a Nowy Rok był najszczęśliwszym rokiem pod słońcem.
Wszystkiego najlepszego!
Wesołych Świąt!

Dyrekcja, Nauczyciele, Rodzice i Uczniowie
Szkoły Podstawowej Nr 25 w Krakowie


KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

Serdecznie zapraszamy uczniów klas I-VI do udziału w VI Szkolnym konkursie pięknego czytania, który odbędzie się 4 lutego 2016 r.

Prosimy uczestników o przygotowanie tekstów pisanych prozą lub wierszem, związanych z początkami państwa polskiego, do końca panowania Bolesława Chrobrego.

Czas prezentacji nie może przekroczyć 3 minuty. Jury będzie oceniało sposób interpretacji, dykcję oraz zachowanie limitu czasu.

Zgłoszenia do 2 lutego 2016 r. przyjmują p. M. Bartnik i p. K. Wróbel.

Laureaci będą reprezentować Szkołę w IX edycji Małopolskiego Konkursu Pięknego Czytania.

Teksty, które można wykorzystać w konkursie, znajdujące się w bibliotece szkolnej: teksty.pdf


Puchar Starosty

W mikołajowej atmosferze, w sobotę 05.12.2015 r., uczniowie naszej szkoły startowali w zawodach o Puchar Starosty, które odbyły się w Pionkach k/Radomia. Oto wyniki:

W kategorii młodzików młodszych:

I miejsce zajęli Alicja Szpakiewicz i Bartłomiej Batko z klasy 3a,
II miejsce zajęli Zuzanna Babiarz i Mateusz Gwiazda z klasy 4a,
III miejsce Pola Jarosz i Jan Libura z klasy 4a,
V miejsce Jagoda Czapik i Tomasz Mróz oraz Zosia Ciupińska i Oliwier Obara z klasy 3a
VI miejsce Emilia Góralik i Grzegorz Szymczykiewicz z klasy 4a,
VII miejsce Alicja Tyszkiewicz i Henryk Skrzypulec z klasy 4a,
VIII miejsce Maria Puchacewicz i Kajetan Bocian

Kategorię młodzików wygrali Kinga Romek z klasy 5a i Jan Dąbrowski, 2 miejsce zajęli Wiktoria Antoniewicz i Krzysztof Michalski z klasy 6a, 3 miejsce wywalczyli Natalia Kręgiel i Miłosz Dzięgiel z klasy 5a, natomiast 4 miejsce przypadło w udziale Aleksandrze Bidas z klasy 5a i Kacprowi Tarnawskiemu.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych startach.


Akcja „Zima w szkole 2016”

W dniach 18 stycznia 2016 r. – 22 stycznia 2016 r. (pierwszy tydzień ferii zimowych) przystępujemy do akcji „Zima w szkole”.

W programie między innymi zajęcia rekreacyjne, sportowe, plastyczne, komputerowe oraz wyjścia na warsztaty.

Planowane godziny zajęć:
Klasy I-III 7.00 – 15.00
Klasy IV-VI 9.00- 15.00

Prosimy rodziców zainteresowanych udziałem dzieci w akcji „Zima w szkole” o wypełnienie karty kwalifikacyjnej i złożenie w sekretariacie szkoły do dnia 11 grudnia 2015 roku.


DOBRE MANIERY NA WESOŁO

Dnia 29 października 2015 r. odbyło się w naszej szkole przedstawienie pt. „Dobre maniery na wesoło” przygotowane przez uczniów klasy 3d pod opieką pani Anny Dyl i pani Urszuli Bułas. Na widowni zasiedli uczniowie klas 1-3 oraz przedszkolaki z Przedszkola Nr 140 i 127. Dzieci, dzięki spektaklowi utrzymanemu w żartobliwym charakterze, poznawały właściwe zachowania, a później ustalały, które z nich są priorytetowe i odpowiadały na pytanie: dlaczego należy stosować je w codziennym życiu?

Wszystkim bardzo podobało się przedstawienie. Każdy uczestnik zadeklarował się stosować na co dzień poznane normy zachowania.

Anna Dyl

 


Tropiciele Tajemnic

12 listopada uczniowie klasy 4b zostali Tropicielami Tajemnic. W tym dniu cała klasa udała się do Biblioteki Podgórskiej, znajdującej się przy ulicy Powroźniczej. Celem wyprawy było odkrycie pewnej tajemnicy... Uczniowie, wcielając się w rolę detektywów, poszukiwali informacji na temat tajemniczych postaci i zapełniali kuferki… Wszyscy detektywi, wykorzystując wskazówki i podpowiedzi zawarte w Karcie Tajemnic, doprowadzili do rozwiązania swoich zagadek. Zabawa była znakomita!

Zobacz fotorelację: http://www.krakow-podgorska.sowwwa.pl/


Zakończyliśmy projekt „Myślę, więc działam. Moja obywatelskość”

Projekt edukacji obywatelskiej „Myślę, więc działam. Moja obywatelskość” zorganizowany przez nieformalną grupę edukatorek „Grupa Podwawelska” zrealizowany został w naszej Szkole we współpracy z Biurem Inicjatyw Społecznych w Krakowie i trwał od 1 września do 15 listopada 2015 r.

Celem projektu było zwiększenie świadomości obywatelskiej uczniów oraz zaktywizowanie ich do działania na rzecz społeczności lokalnej. W jego ramach odbyły się, w klasach piątych, Warsztaty obywatelskości dotyczące tematów demokracji, postawy obywatelskiej, inicjatywności oraz współpracy na rzecz społeczności lokalnej.

Ogłoszony został także ogólnodzielnicowy konkurs plastyczny na logo obywatelskości, którego główną nagrodą był wydruk zwycięskiego logotypu na płóciennych torbach. Spośród 61 prac przesłanych przez uczniów Szkoły Podstawowej Nr 25 i Gimnazjum Nr 21 jury postanowiło nagrodzić projekt Michała Pęgla, ucznia kl. VIb.

Kolejnym działaniem był Miniprojekt, czyli demokratyczna współpraca uczniów, która zaowocowała zorganizowaniem konkursu plastycznego Halloween” oraz stworzeniem i zaaranżowaniem „Galerii przy Kanapach”, w której pierwszymi prezentowanymi pracami były przestrzenne dynie z miejscem na dedykacje dla koleżanek i kolegów.

Podczas gali zamykającej działania projektowe trenerki przedstawiły efekty działań oraz wręczyły dyplomy najbardziej zaangażowanym uczestnikom. Wszyscy goście otrzymali płócienne torby z logo projektu Michała Pęgla, a następnie zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez Grupę Podwawelską i Radę Rodziców. Uroczystość uświetniła wystawa prac konkursowych.

Projekt był koordynowany i prowadzony przez trenerki: Marię Maruszczyk i Wiolettę Szubę – Franczak przy pomocy koordynatorki szkolnej, pani Krystyny Wróbel, we współpracy z Dyrektorką Szkoły Podstawowej Nr 25 panią Barbarą Pyzik oraz panią Anitą Łuszczek reprezentującą Radę Rodziców.

Patron medialny: Lokalna Gazeta Kropka. Projekt współfinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich


"Chronię lasy. Segreguję"

W listopadzie uczniowie naszej szkoły odebrali nagrodę – wyróżnienie w konkursie organizowanym przez MPO Kraków pt. "Chronię lasy. Segreguję".

 


7 grudnia 2015 r. odbędą się spotkania z rodzicami.

Harmonogram przedstawia się następująco:

godz.17.00 – kl. IV- VI oraz kl. I a, I b, II a, III a, III d

godz. 17.15 – kl. III c

godz. 18.00 – kl. I c, Id, II b, II c, II d, III b – swoich salach lekcyjnych

Nauczyciele bez wychowawstw dyżurują w pokoju nauczycielskim w godz. 17.30 – 18.30.


Raduje się serce, raduje się dusza…

„Ojczyzna wolna, znowu wolna!

Tak bije serce, huczą skronie!

A Biały Orzeł w wieńcu kwiatów

Przyleciał, by go ująć w dłonie”

Dnia 10 listopada 2015 r. odbyły się w naszej szkole uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie wszystkich klas wzięli udział w akademii, w czasie której poznawali drogę Polski do niepodległości, a później z zaangażowaniem i w poczuciu dumy narodowej zaśpiewali pieśni patriotyczne.

Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, szczególnie dla uczniów klas 1-3, było wspaniałym wydarzeniem i doskonałą lekcją historii. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy włączyli się w uroczyste obchody Święta Niepodległości.

Anna Dyl i Mirosława Copiak


Spotkania z rodzicami

26 października 2015 roku – zgodnie z planem pracy szkoły – odbędą się spotkania z rodzicami.

Harmonogram spotkań:

• godz. 1700 - kl. IV – VI oraz kl. II a, b, c, d, I a, b i III d/ s. 42/ - w swoich salach lekcyjnych. Zebranie klasy 4a jest odwołane.

• godz. 1800 - kl. III a, b, c oraz I c, d

Nauczyciele bez wychowawstw dyżurują w pokoju nauczycielskim w godz. 1730 - 1830.


Konkurs Informatyczny "Bóbr"

Zawody X edycji Konkursu Informatycznego "Bóbr" odbędą się:

 • 12 listopada 2015 roku w godzinach 12.00 - 13:00 klasy IV - VI
 • 13 listopada 2015 roku w godzinach 12.00 - 13:00 klasy I - III

Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych. Ponieważ konkurs odbędzie się on-line, może w nim brać udział ograniczona liczba osób z naszej szkoły. Więcej informacji o konkursie jest na stronie http://www.bobr.edu.pl/.

Uczniowie, którzy będą brali udział w Konkursie, muszą założyć konta typu „Uczeń” na platformie www.mCourser.pl

W razie problemów można przyjść do p. Ewy Woźniak, na dyżur 30 października o godz. 14:30. Zachęcam również do obejrzenia zadań z poprzednich lat, które są dostępne na stronie konkursu.

Zasady konkursu są podobne do zasad konkursu matematycznego "Kangur". Uczestnictwo w konkursie jest bezpłatne.

Osoby zainteresowane udziałem w konkursie mogą zapisać się u p. Ewy Woźniak

 


GRA MIEJSKA „CHRONIĘ LASY. SEGREGUJĘ”

 

Dnia 28 września uczniowie klas 4a, 5a i 5c, pod opieką nauczycielki przyrody
pani Ingi Bator, wzięli udział w Grze Miejskiej „Chronię Lasy. Segreguję”,
zorganizowanej przez firmy Tetra Pak i MPO Kraków.

Patronat honorowy nad imprezą objął Prezydenta Miasta Krakowa
prof. Jacek Majchrowski.
Podczas niezwykle atrakcyjnej akcji edukacyjnej, która miała charakter
podchodów, uczniowie musieli odnaleźć
sześć plansz z zadaniami i odpowiedzieć na zamieszczone na nich zagadki,
dotyczące segregowania odpadów.
Drużyna z naszej szkoły odpowiedziała na wszystkie pytania, a rozwiązania
zostały przesłane do organizatora konkursu.

Z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników.

Zobacz galerię. Fotografie przedstawiają grupę,
która wzięła udział w spacerze po Krakowie.


Z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Wszystkim Nauczycielom i Pracownikom Oświaty

życzymy dużo siły, zapału i niewyczerpanej energii,
takich marzeń, które dają się urzeczywistnić,
cierpliwości i wytrwałości, aby praca z dziećmi
zrodziła wiele szlachetnych owoców.

Niech każdego dnia towarzyszy Państwu pogoda ducha
oraz twórcza pasja przekazywania wiedzy,
kształtowania postaw młodych ludzi i wpływania na ich życiowe wybory.

Uczniowie SP Nr 25

 

Koło przyrodnicze

Koło przyrodnicze zaprasza na Opowieści o Peru

Czy można mieszkać na wysokości Rysów? Czy wysokość ma wpływ na to, jak się czujemy? Czy na pustyni są rzeki? Czy wyspy mogą pływać? Czy może padać śnieg na równiku?

Podczas warsztatów poznasz odpowiedzi na powyższe pytania! Wysłuchasz niesamowitych opowieści o świecie przyrody oraz obejrzysz pełne kolorów zdjęcia z najdalszych zakątków Peru. Spotykasz też swoich indiańskich rówieśników. Dowiesz się, jak wygląda życie codzienne w Peru, w jakich warunkach mieszkają ludzie, co jedzą i jak się ubierają. Poznasz też hodowane w Andach zwierzęta – alpaki i lamy. Opowieści o Peru to również spotkanie z muzyką. Najmłodsi posłuchają peruwiańskiej muzyki, mogą też zagrać na indiańskich instrumentach.

Termin : 6 października 2015r., godzina 13:40 – 15:10, sala 42

Zapisy u p. Bator i p. Tomków.

Ilość miejsc ograniczona.

Decyduje kolejność zgłoszeń.


Zawody taneczne

12 września w Przylepie obok Zielonej Góry został rozegrany Puchar Polski w Rock'n'Rollu Akrobatycznym. W zawodach wystartowało ponad 150 zawodników. Po najwyższe laury sięgnęli uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 25, zawodnicy Klubu Sportowego PODWAWELSKI.

Oto wyniki:

kategoria młodzik młodszy:

1 miejsce Zuzanna Babiarz i Mateusz Gwiazda z klasy 4a
5 miejsce Alicja Szpakiewicz i Bartłomiej Batko z klasy 3a
10 miejsce Maja Kroh i Jakub Zając z klasy 4a
13 miejsce Pola Jarosz i Jan Libura z klasy 4a

kategoria młodzików:
2 miejsce Wiktoria Antoniewicz (absolwentka) i Krzysztof Michalski z klasy 6c
4 miejsce Natalia Kręgiel i Miłosz Dzięgiel z klasy 5a.

Formacja Zorro, którą tworzą uczennice naszej szkoły oraz absolwentki zajęła 2 miejsce.

SERDECZNIE GRATULUJEMY !

Galeria zdjęć


14 września 2015 roku odbędą się w spotkania z rodzicami.

Harmonogram przedstawia się następująco:

godz. 16.30 – kl. IV a, IV b – świetlica szkolna

godz. 17.00 – kl. V a/s.39/, V b/s.48/, V c/s. 49/, V d/s. 38/, VI a/s.47/, VI b/s.42/, VI c/s.37/

godz. 17.00 - kl. I a /s.52/ I c/s. 53/, II a/s.59/, III a/s.60/, III d/s. 61/

godz. 18.00 – kl. I b/s.53/, Id/s. 52/, II b/s.62/, II c/s.60/, II d/s.61/, III b/s.59/, III c/s.37/

We wtorek 15 września 2015 r. o godz 17.00, w świetlicy szkolnej odbędzie się spotkanie z nowo wybraną Radą Rodziców.

W spotkaniu udział wezmą przewodniczący rad klasowych wybrani w czasie poniedziałkowych spotkań z rodzicami (poinformują wychowawcy), dyrekcja szkoły, pedagog oraz przewodniczący zespołów samokształceniowych i zadaniowych.

Celem spotkania jest podsumowanie współpracy w minionym roku szkolnym i określenie kierunków zmian i planów na rok szkolny 2015/2016.


Warsztaty edukacji obywatelskiej

Warsztaty edukacji obywatelskiej, miniprojekt, a także ogólnodzielnicowy konkurs plastyczny na logo obywatelskości, którego wygraną jest umieszcenie zwycięskiego logotypu
na płóciennych torbach…
Wszystko to wydarzy się w ramach projektu „Myślę, więc działam. Moja obywatelskość”.

Projekt edukacji obywatelskiej „Myślę, więc działam. Moja obywatelskość” zorganizowany przez nieformalną grupę edukatorem „Grupa Podwawelska” jest realizowany w Szkole Podstawowej Nr 25 we współpracy z Biurem Inicjatyw Społecznych od 3.08-15.11.2015 r.

DZIAŁANIA W SZKOLE

1. Warsztaty obywatelskości prowadzone metodą dramy dla wszystkich klas V (3 godziny lekcyjne) na temat demokracji, postawy obywatelskiej, inicjatywności oraz współpracy na rzecz społeczności lokalnej.

2.Miniprojekt dla chętnych uczniów i uczennic (minimum 10 osób) w formie 5 spotkań pozalekcyjnych, czyli demokratyczna, grupowa współpraca dzieci, która zaowocuje działaniem dla społeczności lokalnej. Ma na celu zainicjowanie dobrych praktyk,

np. podejmowanie inicjatywy na rzecz swojej społeczności. Jednak co to będzie, tego jeszcze nikt nie wie, bo temat zrodzi się podczas spotkań.

DZIAŁANIA W SPOŁECZNOŚCI LOKALNEJ

Konkurs plastyczny na logo projektu „Myślę, więc działam. Moja obywatelskość”

1.Do udziału zapraszamy dzieci w wieku od 10 do 14 lat mieszkające na osiedlu Podwawelskim.

2. Zadaniem jest zaprojektowanie logo- prostego, jednokolorowego obrazka zachęcającego

do bycia aktywnym obywatelem/aktywną obywatelką w każdym wieku.

3. Nagrodą będzie upowszechnienie zwycięskiego logotypu na 80 płóciennych torbach, które zostaną rozdane na uroczystym podsumowaniu projektu na przełomie października i listopada 2015 roku.

4. Prace konkursowe przyjmuje pani Krystyna Wróbel w bibliotece od 7.09.15 r.- 15.10.15 r.

Koordynatorka projektu: Maria Bobowska, tel. 514 738 413, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Zapraszamy na fan page projektu: https://www.facebook.com/myslewiecdzialam

Patron medialny: Lokalna Gazeta Kropka.

Projekt współfinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich

 


Uczniowie w TV

Zapraszamy wszystkich do oglądania programu o Rock'n'Rollu akrobatycznym z udziałem uczniów i absolwentów naszej szkoły w TVP Krakow, niedziela 13.09 i 20.09 o godz 21 !


REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO

Konkurs plastyczny na logo pt. „Myślę, więc działam. Moja obywatelskość”
jest skierowany do młodzieży w wieku 10 – 14 lat: uczniów i uczennic
Szkoły Podstawowej Nr 25 , Gimnazjum Nr 21, mieszkających na osiedlu Podwawelskim.

Logo – znak graficzny pełniący funkcję informacyjną, identyfikujący jakiś produkt, markę, firmę, przedsięwzięcie bądź aktywność. Nawiązuje do przedstawianego tematu, może symbolizować jakąś ideę, np. kształtem, może być zaprojektowane z liter nazwy. Najczęściej jest to uproszczony obrazek. Słowa – klucze: demokracja, inicjatywa, pomysł, idea, działanie, aktywność, współpraca, wspólnota, obywatel, zaangażowanie, ludzie, społeczeństwo, wspólne dobro, razem.

Informacje ogólne:

 • Celem konkursu jest stworzenie graficznego znaku (logo) dotyczącego aktywności obywatelskiej i upowszechnienie tej idei wśród młodych ludzi.
 • Prace na konkurs należy składać od 7.09.15r.-15.10.15 r. w bibliotece
  Szkoły Podstawowej Nr 25, ul. Komandosów 29.
 • Ogłoszenie wyników nastąpi na uroczystym podsumowaniu projektu w listopadzie 2015 r.
  w Szkole P odstawowej Nr 25, ul. Komandosów 29.

Warunki uczestnictwa:

 • Do konkursu mogą przystąpić uczniowie i uczennice Szkoły Podstawowej Nr 25, Gimnazjum Nr 21 mieszkający na osiedlu Podwawelskim.
 • Każdy uczestnik może zgłosić 1 pracę konkursową.
 • Prace konkursowe, które nie spełniają wymagań nie będą podlegały ocenie Komisji.
 • Nagrodą dla zwycięskiej pracy będzie wydruk projektu logotypu wraz z imieniem i nazwiskiem autora na torbach, które zostaną rozdane na podsumowaniu projektu.

 

Praca konkursowa:

 • Logo powinno obrazować stwierdzenie: „Myślę, więc działam. Moja obywatelskość”
 • Praca powinna być wykonana w formacie A-4
 • Praca może mieć tylko 1 autora
 • Znak graficzny należy wykonać jednym, dowolnym kolorem
 • Logo powinno wzbudzać pozytywne emocje, powinno być autorską pracą
 • Projekt logo może być wykonany techniką komputerową – należy, oprócz wydrukowanego znaku, dostarczyć logo na nośniku elektronicznym lub wysłać na maila: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .
 • Pracę należy opisać: imię i nazwisko, wiek, klasa, szkoła

Kryteria oceny prac konkursowych:

 • Zgodność projektu z tematem pracy: „Myślę, więc działam. Moja obywatelskość”
 • Oryginalność znaku, łatwość zapamiętywania
 • Czytelność projektu
 • Estetyka wykonania projektu

Podręczniki szkolne na rok szkolny 2015/2016

Wykaz podręczników


AKCJA „LATO W SZKOLE”

Serdecznie zapraszamy uczniów klas 1-6 do udziału w akcji „Lato w szkole”. Głównym celem akcji jest zapewnienie uczniom pozostającym w mieście w czasie wakacji opieki połączonej z ofertą pożytecznego i atrakcyjnego spędzenia wolnego czasu. Zajęcia w naszej szkole odbywać się będą w dwóch terminach:

od 17.08. - 21.08. i 24.08. - 28.08.2015 r. (klasy 1-3)

od 24.08. - 28.08.2015 (klasy 4-6) Prosimy o zapoznanie się z harmonogramem zajęć.

Lato w szkole kl. I-III

17.08.2015 - 21.08.2015, 24.08.2015 – 28.08.2015

Propozycje zajęć:

7:00 – 10:00 – zajęcia plastyczne, muzyczne, sportowe, teatralne

10:00 – 14:00

- Spacer „Drogą Królewską”

- Wyjście do Parku Jordana

- Zajęcia z robotyki

- Warsztaty „Wioski Świata”

- Wyjście do kina Kika

- Wyjście do Parku Bednarskiego

- Warsztaty w Domu Kultury

- Wyjście do Muzeum Inżynierii Miejskiej

14:00 – 15:00 – gry i zabawy stolikowe


Wakacje!

 


Już wakacje, umilkł dzwonek,
Ławki w szkole puste,
Chociaż plecak już wypchany,
Wrzuć do niego uśmiech!

Uśmiech przyda się w podróży
Mały uśmiech, uśmiech duży,
na wędrówki, na wspinaczki
i na plażę.

Wiec, gdy się pakować zaczniesz,
o uśmiechu też pamiętaj.
Nie ma rzeczy niemożliwych
kiedy buzia uśmiechnięta.

Życzymy wszystkim uczniom radosnych i bezpiecznych wakacji!

Do zobaczenia we wrześniu! Dyrekcja i Nauczyciele


Święto Szkoły

W dniu 13 czerwca 2015 roku w Szkole Podstawowej nr 25 na oś. Podwawelskim odbyło się już po raz dziesiąty Święto Szkoły. Jest to cykliczna impreza, która ma na celu podsumowanie wielomiesięcznych działań uczniów, nauczycieli i rodziców skoncentrowanych wokół wybranego tematu. W tym roku praca przebiegała pod hasłem „Witam Cię kartek szelestem, czyli wszystko o książce”.

Wchodząc w tym dniu w progi szkoły, każdy gość otrzymywał specjalny „bilet”, czyli kartkę, która miała zapełnić się fragmentami wiersza autorstwa Edwarda Szymańskiego pt. „Książka”. Ten właśnie utwór stał się inspiracją dla organizatorów imprezy:

Witam cię kartek szelestem,
Tytułem na pierwszej stronie,
witam!
Bo po to przecież jestem,
Żebyś mnie ujął w dłonie
I czytał! (...)

Aby uzupełnić tekst wiersza wiersza, uczestnicy Święta Szkoły musieli wykonać wiele niebanalnych działań, np. napisać dowolny tekst atramentem sympatycznym, namalować pędzelkiem swoje inicjały, stworzyć komiks, wcielić się w rolę średniowiecznych kopistów albo odpowiedzieć na przygotowane pytania na podstawie prezentacji multimedialnych, dotyczących historii książki. Na „zdobywców wiersza” czekały oczywiście atrakcyjne nagrody.

Zresztą w tym wyjątkowym dniu atrakcji związanych z szeroko pojętą literaturą było co niemiara! Amatorom zwiedzania zaproponowaliśmy liczne wystawy – m. in. fotograficzną relację z pobytu w drukarni, zdjęcia przedstawiające spotkania z autorami książek w naszej szkole, fotografie nadesłane na konkurs „Świat książki” Poza tym można było obejrzeć znakomite adaptacje teatralne baśni i bajek w wykonaniu szkolnego teatrzyku „Świetliki”. Dużym zainteresowaniem cieszył się również maraton czytania. Zaproszeni goście w żywiołowy sposób prezentowali zasłuchanym dzieciom i rodzicom fragmenty przyniesionych przez siebie książek.

W programie imprezy nie zabrakło również odniesień do poezji. Jej miłośnicy mogli deklamować wiersze podczas konkursu recytatorskiego albo wysłuchać koncertu poezji śpiewanej pt. „Poezja zaklęta w piosence” w wykonaniu uczniów, rodziców i nauczycieli. Koncert odbył się w sali gimnastycznej szkoły, która w tym dniu zamieniała się w gigantyczną bibliotekę. Niezwykły klimat tworzyły nie tylko ogromne woluminy znajdujące się na scenie, ale tez - wyczarowane specjalnie na tę okazję - biblioteczne regały, na półkach których znajdowały się wyjątkowe „książki”. Ich tytuły opisywały sukcesy naszych uczniów.

Dla wielu uczestników Święta bardzo ciekawym doświadczeniem był także kontakt z książkami pisanymi alfabetem Braille’a., z których uczą się dzieci słabowidzące i niewidome. Niektórzy po raz pierwszy mogli również zobaczyć maszynę brajlowską, służącą do tworzenia tekstów.

Celem imprezy było oczywiście propagowanie idei czytania książek, dlatego umożliwiliśmy naszym gościom wymienienie się przeczytanymi lekturami. Akcja ta spotkała się z dużym zainteresowaniem, podobnie jak inne proponowane przez nas intelektualne wyzwania, czyli rywalizację w turnieju szachowym lub udział w rozgrywkach gier planszowych.

Po tylu atrakcjach spragnieni odpoczynku uczestnicy Święta z wielką przyjemnością zasiadali w zaaranżowanej na ten cel „literackiej” kawiarence. Rodzice naszych uczniów zadbali o urozmaicone menu. Można było podzielić się wrażeniami przy kawie z pianką, świeżo wyciskanych sokach i pysznych ciastkach, a nawet skosztować robionych na miejscu lodów. Niektórzy na świeżym powietrzu raczyli się znakomitymi kiełbaskami z grilla. Jako że dzień był wyjątkowo upalny, konieczne było szukanie wytchnienia w cieniu drzew na terenach zielonych szkoły. Dzieci, jak zwykle pełne energii, po zabawach w plenerze, przygotowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego, trenerów piłki nożnej, harcerzy i animatorów, znalazły ochłodę pod wodną kurtyną, która była dziełem Straży Pożarnej. Nasze święto zakończył żywiołowy pokaz Rock'n'Rola w wykonaniu zawodników z klas tanecznych.

Jak co roku przyświecał nam cel, by przede wszystkim zaprezentować różnorodne talenty i wspaniałe osiągnięcia naszych uczniów, ale kreatywnością i twórczym podejściem do tematu wykazali się również dorośli. Jak trafnie zauważyła Pani Dyrektor Barbara Pyzik, w tym dniu zatarła się różnica między gośćmi a gospodarzami imprezy, bo to dzięki wspólnym działaniom X Święto Szkoły SP 25 w Krakowie okazało się sukcesem.

Dziękujemy wszystkim, którzy włożyli serce i wysiłek w przygotowanie naszego przedsięwzięcia. Jesteśmy również wdzięczni licznym sponsorom, dzięki którym każdy uczestnik imprezy wyszedł obdarowany upominkiem. Zapraszamy za rok!

Zobacz galerię


WAŻNE INFORMACJE DLA RODZICÓW O PROGRAMACH POMOCOWYCH W ZAKRESIE ZAKUPU PODRĘCZNIKÓW I ARTYKUŁÓW EDUKACYJNYCH W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

LOKALNY PROGRAM OSŁONOWY „PIERWSZY DZWONEK” DLA UCZNIÓW Z RODZIN WIELODZIETNYCH 3+

Dofinansowanie w ramach tego programu dotyczy zakupu artykułów edukacyjnych, w tym szkolnych oraz pomocy dydaktycznych, a w szczególności podręczników.

Pomoc przeznaczona jest dla uczniów z rodzin wielodzietnych 3+ zamieszkujących na terenie Gminy Miejskiej Kraków , w których dochód netto na osobę w rodzinie nie przekracza 684 zł.

Kwota dofinansowania wyniesie 120 zł dla ucznia.

Przez rodzinę wielodzietną należy rozumieć rodzinę składającą się z rodziców lub rodzica/opiekunów lub opiekuna prawnego oraz 3 lub więcej dzieci, przy czym przynajmniej jedno z dzieci powinno być uczniem i której wszyscy członkowie mający status ucznia zamieszkują na terenie GMK.

Rodziny chcące uzyskać pomoc powinny w terminie do 5 lipca 2015 r. złożyć osobiście wniosek w filiach MOPS właściwych ze względu na miejsce zamieszkania rodziny. (http://www.mops.krakow.pl/znajdz-filie)

WYPRAWKA SZKOLNA 2015/2016

Pomoc w dofinansowaniu zakupu podręczników obejmie:

1.Uczniów uczęszczających w roku szkolnym 2015/2016 do klasy III szkoły podstawowej, pochodzących z rodzin, w których dochód netto na osobę w rodzinie nie przekracza 574 zł.

2.Uczniów: słabowidzących, niesłyszących, słabosłyszących, z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym, z niepełnosprawnością ruchową, w tym z afazją, z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera, z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona powyżej – posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, uczęszczających w roku szkolnym 2015/2016 do klas III, V i VI szkół podstawowych. Uczniowie wymienieni w punkcie 2 mogą ubiegać się o pomoc bez względu na wysokość dochodu na osobę w rodzinie.

Kwota dofinansowania wynosi maksymalnie 225 zł.

Pomoc udzielana jest na wniosek rodziców ucznia.

Odpowiednie formularze dostępne będą w sekretariacie szkoły i u pedagoga. Do wniosku należy dołączyć zaświadczenie o zarobkach lub zaświadczenie o pobieraniu zasiłku rodzinnego oraz dowody zakupu podręczników – faktury VAT wystawione imiennie na rodzica lub ucznia, rachunki, paragony lub oświadczenia o zakupie podręczników.

W przypadku ubiegania się o pomoc dla uczniów wymienionych w punkcie 2, zamiast zaświadczenia o wysokości dochodów, należy dołączyć kserokopię orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego oraz dowody zakupu podręczników jak wyżej.

Wnioski należy składać u pedagoga w pierwszym tygodniu września 2015 r.

Dokładny termin ich przyjmowania zostanie podany pod koniec sierpnia.


Głosowanie nad budżetem obywatelskim

Szanowni Państwo,

od soboty zaczyna się głosowanie nad budżetem obywatelskim i będzie trwało do niedzieli 28 czerwca. Każdy z nas włożył mnóstwo pracy, czego efektem jest rekord w postaci 8000 podpisów pod wnioskiem. Teraz czas na ostatni wysiłek.

Można głosować całą dobę przez Internet pod adresem www.budzet.krakow.pl

Do pobrania wzór karty do głosowania:

karta do głosowania

Proszę go wydrukować, powielić, podpisać, wypełnić numerami projektów. Następnie z kartami udać do punktu głosowania i oddać wszystkie karty (rodzina, sąsiedzi).

Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się do akcji. Teraz czas na ostatni, kluczowy wysiłek. Proszę pamiętać, że może głosować każdy, kto przebywa w Krakowie, należy tylko wpisać adres krakowski, np. miejsca pracy i numer dzielnicy.

Lista projektów ogólnomiejskich:

1) Nr 80- Wspólny Projekt Edukacyjny Dla Krakowskich Uczniów (angielski).

2) Nr 20- Bezpłatny Angielski 5 Razy w Tygodniu dla Krakowskich Uczniów. Spróbujmy jeszcze raz, tym razem się uda

3) Proszę pamiętać, że trzeba jeszcze wpisać trzeci projekt, INACZEJ GŁOS NIE JEST WAŻNY

Numery projektów dzielnicowych w każdej dzielnicy są inne, tutaj jest lista:

http://krakow.pl/aktualnosci/192546,1462,komunikat,lista_projektow__ktore_beda_poddane_pod_glosowanie.html

Wykaz punktów głosowania- proszę sprawdzić osobno dla każdej dzielnicy

http://krakow.pl/polecamy/192383,1463,komunikat,wykaz_punktow_glosowania.html


20 – 28 czerwca 2015 Głosowanie w Budżecie Obywatelskim Budżet Dzielnicy VIII

Zapraszamy do głosowania na projekty przygotowane na rzecz naszej szkoły oraz Gimnazjum nr 21!

Bezpieczna i Wygodna szatnia w Szkole Podstawowej nr 25 – projekt nr 2

Nowy układ pomieszczeń z wydzieloną częścią komunikacyjną z budynkiem Gimnazjum, boksy z wieszakami i półki na buty z siedziskami.

Podwawelski Klub Seniora – projekt nr 1

Nowa pracownia komputerowa z 30 laptopami z oprogramowaniem dla uczniów Gimnazjum nr 21, z której popołudniami seniorzy będą korzystać pod okiem instruktora.

Głosować mogą wszystkie osoby, które ukończyły 16 lat i są mieszkańcami Dzielnicy VIII. Zagłosować można przez Internet, a także w sposób tradycyjny, wrzucając kartę do urny w wyznaczonych punktach.

Szczegóły na stronie: http://www.krakow.pl/budzet


Egzamin na kartę rowerową

Egzamin dla uczniów naszej szkoły, którzy ukończyli 10 lat, wykazują się dobrą znajomością ruchu drogowego i potrafią kierować rowerem odbędzie się:

18.06 Część praktyczna - godzina 16:00 na boisku szkolnym (proszę przyprowadzić własny rower)

19.06 Część teoretyczna - godzina 15:00 (dla uczniów, którzy zaliczyli część praktyczną) - sala 41.

Na egzamin praktyczny proszę przynieść wypełniony druk (rodzice wypełniają metryczkę i podpisują pkt. 2)

arkusz_MEN-VI_28_rower.doc


Konkurs „Mistrzostwa szkoły w sudoku”

W dniu 3 czerwca 2015 roku odbyły się „Mistrzostwa szkoły w sudoku”, w których udział wzięli uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych. Organizatorem konkursu była pani Agnieszka Barczyk. Wyniki na poszczególnych poziomach są następujące:

Klasy czwarte

I miejsce: Jakub Owoc (4 c)
II miejsce: Zuzanna Szulc (4 a)
III miejsce: Weronika Górska (4 a)

Klasy piąte

I miejsce: Izabela Płazińska (5 a)
II miejsce: Gabriela Chronowska-Łopuch (5 a)
III miejsce: Ewa Ochniak (5 a)

Klasy szóste

I miejsce: Anna Lubas (6 a)
II miejsce: Maksymilian Tylek (6 c)
III miejsce: Jagoda Jarosz (6 a)


Święto Szkoły 2015

 

Zobacz program

Turniej szachowy

Do turnieju można zgłaszać się również osobiście do pań: Anny Siwulskiej lub Anny Szpor. Wpisowe wynosi 10zł.


Uwaga rodzice uczniów przyjętych do klas pierwszych w roku szkolnym 2015/2016

Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 25 serdecznie zaprasza Rodziców uczniów przyjętych do klas pierwszych w roku szkolnym 2015/2016 na zebranie organizacyjne, które odbędzie się 16 czerwca 2015 roku o godzinie 17.00 w świetlicy szkolnej.


Święto Szkoły

Zobacz wydarzenie na Facebook'u


"Bezpieczna i wygodna szatnia w Szkole Podstawowej nr 25" 20 - 28 czerwca 2015, Budżet Obywatelski w Dzielnicy VIII.

Zapraszam serdecznie do zagłosowania w dniach 20 - 28 czerwca na projekt "Bezpieczna i wygodna szatnia w Szkole Podstawowej nr 25" zgłoszony do głosowania w Budżecie Obywatelskim 2015, w Dzielnicy VIII.

Ponieważ zarówno Szkoła, jak i Rada Rodziców naszej szkoły nie dysponuje środkami aby samodzielnie zrealizować tak dużą inwestycję jak remont szatni, zgłoszony został projekt, który obejmuje zorganizowanie funkcjonalnej szatni dla wszystkich uczniów poprzez remont pomieszczeń, wykonanie szafek na obuwie, wykonanie i montaż ażurowych ścianek działowych aluminiowych wypełnionych siatką stalową, montaż wieszaków. Zrealizowanie tego projektu poprawi na długie lata funkcjonalność szatni oraz zapewni komunikację z budynkiem Gimnazjum. Nowy układ ścianek działowych i nowe drzwi wydzielą niezależną część służącą wyłącznie jako ciąg komunikacyjny. Ze szczegółami projektu możecie się Państwo zapoznać tutaj. Projekt został przyjęty pod numerem BO.D8.30/15

Projekt przeszedł pozytywnie weryfikację formalną i teraz wszystko leży w Państwa rękach. O wylosowanym numerze poinformujemy w najbliższym czasie.

Do głosowania uprawnione są wszystkie osoby zamieszkujące dzielnicę VIII (Dębniki), które ukończyły 16 rok życia.

Zagłosować można przez internet, na stronie Magicznego Krakowa, a także w sposób tradycyjny, wrzucając kartę do urny w wyznaczonych punktach. Lista punktów do głosowania, wraz z terminami dostępna jest tutaj.


„Kto mieszkał pod Złotym Karpiem?”

25. maja klasa 1c wraz z wychowawczynią Jolantą Przybylik wybrała się na wycieczkę edukacyjną po Krakowie. Naszym celem było dowiedzieć się „Kto mieszkał pod Złotym Karpiem?” Jeśli jesteście ciekawi, co robiliśmy podczas tej wyprawy, zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Zobacz prezentację


Ogólnopolskie Konkursy Polonistyczne „Z poprawną polszczyzną na co dzień” i „Z ortografią na co dzień”

W etapie szkolnym konkursów wzięło udział 51 uczniów. Do 2 etapu zakwalifikowało się 35 osób.

W finale reprezentowało naszą szkołę 5 uczniów.

Tytuł Finalisty Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Z poprawną polszczyzną na co dzień” uzyskali:

Maja Kroh z klasy 3a
Bartosz Kroh z klasy 4a
Małgorzata Bartnik z klasy 4c

Tytuł Finalisty Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Z ortografią na co dzień” uzyskała:

Agnieszka Machacz z klasy 6c

Tytuł Laureata Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Z ortografią na co dzień” uzyskał:

Stanisław Wasilewski z klasy 2d

Opiekunami naukowymi uczniów były panie Anna Dyl, Joanna Węgrzyn, Katarzyna Ostruszka, Magdalena Bartnik.

Wręczenie nagród Laureatom odbędzie się 12 czerwca w gmachu Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.


Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny"

W konkursie "Kangur Matematyczny" uczniowie Kornelia Sipowicz (2 c) i Michał Pęgiel (5 b) uzyskali wynik bardzo dobry. Ponadto Zofia Ruszczyk (2 c), Maciej Rokitka (2 b), Szymon Łuszczek (2 d), Mateusz Gwiazda (3 a), Małgorzata Janik (3 b), Joanna Pęgiel (3 b), Pola Jarosz (3 a), Jakub Łysek (3 b), Weronika Górska (4 a), Jakub Owoc (4 c), Wiktor Sędzimir (5 c) i Maksymilian Tylek (6 c) otrzymali wyróżnienie.


Szkolny konkurs "Matematyczne łamanie głowy"

W dniu 11 maja 2015 r. odbył się szkolny konkurs łamigłówek i zadań logicznych dla uczniów klas czwartych, piątych i szóstych o nazwie "Matematyczne łamanie głowy". Jego organizatorem była pani Agnieszka Barczyk. Wyniki na poszczególnych poziomach są następujące:

Klasa 4

I miejsce: Paweł Zborowski (4 c)
II miejsce: Kamila Frączek (4 a)
III miejsce: Mikołaj Cetera (4 c)

Klasa 5
I miejsce: Izabela Płazińska (5 a)
II miejsce: Kamil Pawłowski (5 a)
III miejsce: Sylwia Zaremba (5 a)

Klasa 6

I miejsce: Maksymilian Tylek (6 c)
II miejsce: Aleksandra Batko (6 b)
III miejsce: Michał Flaga (6 c)


Certyfikat Przyjaciela Matematycznego Zoo

Kółko matematyczne prowadzone w naszej szkole przez panią Agnieszkę Barczyk zostało wyróżnione Certyfikatem Przyjaciela Matematycznego Zoo w roku szkolnym 2014/2015.


ZAPROSZENIE

Klub Sportowy PODWAWELSKI zaprasza całą społeczność szkoły na Mistrzostwa Polski w Rock'n'Rollu Akrobarycznym i Boogie Woogi, które odbędą się 30.05.2015 r. sobotę w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Szarowie k/Krakowa.

Uczniowie naszej szkoły będą bronić zdobytego przede rokiem tytułu Mistrza Polski. Podczas konkursu zobaczymy między innymi Formację Zorro (uczennice klas 5,6 i gimnazjum), Formację Happy (uczennice klas 4 i 5), Formację Joy (uczennice klasy 3a), Formację Rainbow (uczennice klasy 2a). W kategorii młodzików młodszych aż 20 par stanowią uczniowie klas 1a, 2a, 3a, natomiast 9 par kategorii młodzików to uczniowie klas 4,5 i 6. W kategorii juniorów i seniorów reprezentować nas będą: uczennica klasy 6 oraz absolwenci naszej szkoły.

Serdecznie zapraszamy do Szarowa. Eliminacje odbędą się o godzinie 12.00, a finały o godzinie 18.00.

Dla wszystkich kibiców i miłośników tańca wstęp wolny! .


Talenty Małopolski 2015

W sobotę 23.05 Formacja JOY z klasy sportowej 3a wystąpiła w Finale Wojewódzkim Talenty Małopolski 2015.

Relacja z występu http://youtu.be/2yYKCrx1xKI


AKCJA „LATO W SZKOLE”

Serdecznie zapraszamy uczniów klas 1-6 do udziału w akcji „Lato w szkole”. Głównym celem akcji jest zapewnienie uczniom pozostającym w mieście w czasie wakacji opieki połączonej z ofertą pożytecznego i atrakcyjnego spędzenia wolnego czasu. Zajęcia w naszej szkole odbywać się będą w dwóch terminach:

od 17.08. - 21.08. i 24.08. - 28.08.2015 r. (klasy 1-3)

od 24.08. - 28.08.2015 (klasy 4-6) Prosimy o zapoznanie się z harmonogramem zajęć.

Lato w szkole kl. I-III

17.08.2015 - 21.08.2015, 24.08.2015 – 28.08.2015

Propozycje zajęć:

7:00 – 10:00 – zajęcia plastyczne, muzyczne, sportowe, teatralne

10:00 – 14:00

- Spacer „Drogą Królewską”

- Wyjście do Parku Jordana

- Zajęcia z robotyki

- Warsztaty „Wioski Świata”

- Wyjście do kina Kika

- Wyjście do Parku Bednarskiego

- Warsztaty w Domu Kultury

- Wyjście do Muzeum Inżynierii Miejskiej

14:00 – 15:00 – gry i zabawy stolikowe


22 kwietnia jest Dniem Ziemi

Dzień ten od 1970 r. stanowi coroczną okazję do przypomnienia o odpowiedzialności jaką ponosimy za naszą planetę.

Klasa 2d pod kierunkiem mgr Anny Dyl przygotowała dla klas 1-3 i przedszkolaków przedstawienie ekologiczne pt. „W Królestwie Króla Surowca Wtórnego”. Młodzi ekolodzy zachęcali wszystkich do dbania o ochronę środowiska i przypomnieli o konieczności segregowania odpadów.

Wierzymy, że każdy połknął ekologicznego bakcyla.

Anna Dyl

Galeria zdjęć


Zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie fotograficznym "ŚWIAT KSIĄŻKI"

Zachęcamy do fotografowania tego, co wiąże się z książkami oraz czytaniem. Pokażcie, jak Wy widzicie ten temat. Możecie pracować indywidualnie, w parach lub niewielkich grupach. Możecie przebrać się za postacie z książek, fotografować się wzajemnie, odegrać scenę ze znanej książki... Możecie robić zdjęcia wysokiej klasy aparatem, ale również telefonem czy tabletem. Nie martwcie się o jakość, liczy się pomysł i Wasze spojrzenie!!

Prace w formie elektronicznej wysyłajcie na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Macie czas do 1.06.2015r.

Dla wszystkich uczestników przewidujemy dyplomy, a najlepsze prace w formie odbitek na papierze fotograficznym będą prezentowane 13 czerwca podczas Święta Szkoły. Szczegółowych informacji udzielają: Anna Siwulska (wych. kl.1a, zwykle w sali 62) oraz Krzysztof Szkolnicki tel. 601 579 579


ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA


W tym roku mijają dokładnie 224 lata od momentu, gdy Sejm Wielki uchwalił tzw. Konstytucję 3 Maja. Dokument ten stał się symbolem tradycji niepodległościowych państwa polskiego. Jednak próby przeprowadzenia reform zapisanych w ustawie rządowej zostały zniweczone już w połowie 1792 roku przez Konfederację Targowicką oraz wkroczenie wojsk rosyjskich do Rzeczpospolitej. Po utracie niepodległości w 1795 roku, przez 123 lata niewoli Konstytucja była symbolem dążeń narodu, dokumentem przypominającym o walce o niepodległość.

2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczpospolitej. Jest to święto ustanowione w 2004 roku z co najmniej dwóch powodów. Po pierwsze, to właśnie tego dnia zdobywający Berlin żołnierze z 1 Dywizji Kościuszkowskiej zatknęli flagę na kolumnie zwycięstwa w Tiergarten w Berlinie. Po drugie, w czasach PRL-u, 2 maja obywatele mieli nakaz zdejmowania flag, aby nie były one wywieszone podczas nieuznawanego przez władze święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Uroczyste obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbędą się w naszej szkole 30 kwietnia. Wszyscy uczniowie napiszą dyktando o tematyce historycznej. W tym dniu obowiązuje strój galowy oraz kotylion, będący wyrazem postawy patriotycznej.


MAŁOPOLSKI KONKURS HUMANISTYCZNY

Miło nam poinformować, że Alicja Łanocha została laureatką Małopolskiego Konkursu Humanistycznego dla uczniów szkół podstawowych! Uczennica klasy VI c zajęła II miejsce w wojewódzkim finale konkursu, który odbył się 5 marca w Nowym Sączu. Uczennicę przygotowała do konkursu Magdalena Bartnik.

Konkurs organizowany przez Małopolskiego Kuratora Oświaty przebiegał w trzech etapach. W etapie szkolnym wzięło udział 3441 uczestników ze szkół podstawowych województwa małopolskiego, w etapie rejonowym 590 uczestników, a do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 132 finalistów, spośród których wyłoniono 27 laureatów.

Alicja została zaproszona na uroczystą galę, która odbyła się 26 marca br. w Nowym Sączu. Otrzymała nagrody, pamiątkowy dyplom i zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej została zwolniona z pierwszej części sprawdzianu przeprowadzanego po klasie szóstej.

Gratulujemy serdecznie!


Drużynowy Turniej Szachowy

Uczniowie klasy IV c Jakub Owoc, Paweł Zborowski i Szymon Semeńczuk w dniu 15 kwietnia brali udział w Drużynowym Turnieju Szkół o Puchar Małopolskiego Kuratora Oświaty w Krakowie.

Na 42 drużyny startujące w zawodach reprezentacja naszej szkoły zajęła 14 miejsce. Indywidualnie Jakub Owoc zajął 5 miejsce, tracąc tylko 1 punkt do najlepszych graczy.

Gratulujemy sukcesu!


SPOTKANIE Z AUTOREM – ŁUKASZEM WIERZBICKIM

Stara walizka, pluszowy miś, jabłko, filiżanka, kij od mopa, stare zdjęcia... Wśród takich przedmiotów, w otoczeniu odtwarzanych tajemniczych dźwięków, prezentacji multimedialnej, uczniowie klas: 4b, 4c, 4d uczestniczyli dnia 16 kwietnia 2015 r. w spotkaniu autorskim z panem Łukaszem Wierzbickim. Przybył on do naszej szkoły na zaproszenie p. Katarzyny Małysy. Jest on autorem takich książek jak: Afryka Kazika, Dziadek i niedźwiadek, Machiną przez Chiny, Wyprawa niesłychana Benedykta i Jana, Wróżby dla Kuźmy. Nasi młodzi czytelnicy mieli okazję wyruszyć do Afryki i poznać historię Kazimierza Nowaka – podróżnika, który w latach 1931 – 1936 odbył podróż rowerem przez Czarny Ląd. Łukasz Wierzbicki przedstawił jego niesamowite przygody w książce pod tytułem Afryka Kazika. Podczas spotkania autor opowiedział również o kulisach pisania powieści Dziadek i niedźwiadek, jak również o niezwykłym bohaterze tej historii – niedźwiedziu Wojtku, który w czasie II wojny światowej, wraz z żołnierzami Armii gen. Władysława Andersa, przebył szlak wojenny z Persji do Włoch, biorąc udział w bitwie o Monte Cassino ( na przykład nosił skrzynie z amunicją ).

Spotkanie obfitowało w niespodziewane zwroty akcji, było pełne humoru, zabawy i pozytywnej energii, która udzieliła się nam wszystkim. Pan Łukasz Wierzbicki – podróżnik i pisarz – stał się dla naszych uczniów świetnym przewodnikiem po świecie niesamowitych wypraw i przygód jego bohaterów. Czas spędzony z autorem był doskonałym wstępem do obchodów Światowego Dnia Książki w naszej szkole, a także ważnym wydarzeniem nawiązującym do tegorocznego Święta Szkoły pod hasłem: Witam Cię kartek szelestem, czyli wszystko o książce.

Katarzyna Małysa


BAŚNIOWO I MITOLOGICZNIE

W I półroczu uczniowie klas 4c, 5a i 5c realizowali pod kierunkiem p. Katarzyny Ostruszki ciekawe projekty polonistyczne, a następnie w różnorodny, pomysłowy, a nierzadko oryginalny sposób prezentowali ich efekty.

Na lekcjach języka polskiego w klasie 4c przez wiele tygodni niepodzielnie panowała magiczna atmosfera, gdyż uczniowie przygotowywali w grupach przedstawienia na podstawie najpiękniejszych baśni H. Ch. Andersena, Braci Grimm i innych znanych autorów.

Praca nad projektem nie była łatwa, gdyż należało wspólnie z innymi członkami grupy napisać scenariusz oraz przygotować kostiumy, dekoracje i oprawę muzyczną, a przede wszystkim uczestniczyć w licznych próbach.

Gdy w końcu nadszedł czas występów, poziom aktorskiego wykonania, inscenizacyjny rozmach oraz bogactwo środków wyrazu zachwyciły publiczność.

Galeria zdjęć

Dwie scenki baśniowe - "Księżniczka na ziarnku grochu" oraz "Czerwony Kapturek" - zostały zaprezentowane na konkursie teatralnym "Oto bajka", zorganizowanym przez DK Podgórze i uzyskały przychylne recenzje jury.

Galeria zdjęć

Z kolei uczniowie klas 5a i 5c przez dwa miesiące opracowywali projekty zainspirowane "Mitologią grecką" Jana Parandowskiego.

Pobudzone na lekcjach języka polskiego zainteresowanie sztuką, kulturą i wierzeniami starożytnej Grecji zaowocowało bardzo interesującymi formami pracy. Uczniowie przedstawiali reprodukcje dzieł sztuki, przedmioty użytkowe i pamiątki z podróży, w których widoczne były wpływy mitologiczne, tworzyli tematyczne prezentacje komputerowe (brawa dla Tomka Woźniaka), wykonywali dzieła plastyczne (rewelacyjne popiersie Zeusa autorstwa Oliwki Anielskiej), pisali teksty piosenek (świetny rap Jeremiego Goraja), przedstawiali w klasie mityczne scenki, a nawet kręcili – godne Oskara! - filmy na podstawie wybranych mitów (gratulacje dla wszystkich aktorów). Udowodnili tym samym, że młodzież w naszej szkole jest mądra, pracowita i kreatywna.
Dziękuję za zaangażowanie uczniom oraz Rodzicom.

Galeria zdjęć

Zobacz film


ZAPROSZENIE

Serdecznie zapraszamy Panią Dyrektor i całą społeczność szkoły na międzynarodową imprezę taneczną - Puchar Świata w Rock'n'Rollu Akrobatycznym.

W zawodach, które odbędą się 18 kwietnia 2015 r. w Hali Sportowej KOLNA przy ul. Kolnej 2 w Krakowie, wezmą udział uczniowie i absolwenci naszej szkoły: Krzysztof Michalski i Wiktoria Antoniewicz, Jan Dąbrowski i Kinga Romek, Franciszek Plebański i Gabriela Supel, Miłosz Dzięgiel i Natalia Kręgiel, Mateusz Gwiazda i Zuzanna Babiarz.
W kategorii juniorów wystąpią Aleksandra Batko i Filip Warzecha.

Zapraszamy do kibicowania już od godziny 10.00. W Gali Finałowej, która rozpocznie się o godzinie 18.00 będziemy mogli zobaczyć Mistrzynie Polski, czyli formację ZORRO oraz naszych najmłodszych zawodników - uczniów klasy 1 a.

Szczegółowe informacje oraz program imprezy można znaleźć na stronie:

http://www.rocknroll.pl/puchar-swiata-2015---world-cup.html

ORGANIZATORZY


V Ogólnopolski Konkurs Informatyczny „TIK?-TAK!” dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych jest organizowany przez Polskie Towarzystwo Informatyczne.

Więcej informacji tutajWarsztaty dla uczniów klas 1-3

31 marca, tuż przed Świętami Wielkanocnymi, w naszej szkole zapachniało świeżym sianem. A to wszystko dzięki warsztatom, podczas których uczniowie klas I – III uczyli się wykonywać z siana wielkanocne zajączki i ptaszki.

Nad całością czuwali Państwo Danuta i Marian Gałuszkowie, którzy przyjechali do nas spod Babiej Góry. Potrafią oni „wyczarować” z siana prawdziwe cuda. Mają na swoim koncie nawet kilkumetrowego misia, którego przygotowali do filmu pt. „Miś” w reżyserii Stanisława Barei.

Nasi uczniowie również mogą pochwalić się pięknymi pracami. Z siana powstały śliczne figurki, które będą ozdobą wielkanocnych stołów.

Galeria zdjęć


KROK DO SUKCESU

W TURNIEJU SZACHOWYM "KROK DO SUKCESU" w Grupie D ( DZ i CH ur. w 2002-2005 z kat. III i niż.), który odbywał się w dniach 28-30 marca na Zamku Królewskim w Niepołomicach PAWEŁ ZBOROWSKI uczeń kl. IV c zajął 3 miejsce.

Gratulujemy!

Szczegółowe informacje na stronie:

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2015/ti_1562/results.html?l=pl&tb=10_


TALENTY MAŁOPOLSKI

W dniu 30.03 uczniowie klasy 3a reprezentowali naszą szkołę w eliminacjach do konkursu "Talenty Małopolski". W duetach wystąpili Zuzanna Babiarz i Mateusz Gwiazda, a w kategorii zespołów reprezentowała nas formacja "JOY".

https://m.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=obDwFtnTzsY


 


Zasady rekrutacji do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej Nr 25 w Krakowie w roku szkolnym 2015/2016

Podstawowe informacje


Zima w szkole 2015

Akcja "Zima w szkole", która trwała podczas ferii zimowych, cieszyła się wielkim powodzeniem wśród uczniów. Koordynatorem akcji był p. Beata Kaczmarska, dzięki której akcja przebiegła sprawnie i spełniła oczekiwania uczniów i ich rodziców. Ciekawa oferta zajęć, którą zaproponowali nauczyciele naszej szkoły pozwoliła uczestnikom akcji atrakcyjnie spędzić wolny czas i z pewnością będą dobrze wspominali minione ferie zimowe.

Uczniowie uczestniczyli:

˗ w zajęciach warsztatowych, zorganizowanych przez przedstawicieli Policji, dotyczących bezpiecznego spędzania ferii zimowych

˗ w zajęciach plastycznych

˗ w warsztatach zorganizowanych przez Interaktywne Centrum Nauki pt. „Było sobie życie”

˗ w wyjściu do kina na film pt. „Sekret Eleonory” oraz wielu zabawach i grach, które odbywały się w sali gimnastycznej.

Czas ferii z akcją „Zima w szkole” minął bardzo szybko. Wszystkim dzieciom i rodzicom dziękujemy za uśmiech i miłe słowa.

Aleksandra Dąbrowska
Iwona Krzewińska
Mirosława Copiak

Zobacz zdjęcia


Dzień Konsultacji Logopedycznych

Zapraszamy wszystkich Rodziców, których niepokoi rozwój mowy ich Dziecka na Dzień Konsultacji Logopedycznych. Spotkanie odbędzie się 19 marca, w godz. 14.30-17.30. Do 18 marca przyjmujemy zgłoszenia na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Przy zgłoszeniu prosimy podać imię i nazwisko dziecka. Wszelkie pytania prosimy kierować na powyższy adres. Konsultacji logopedycznych będzie udzielała Marta Leńczuk – logopeda szkolny.

Serdecznie zapraszamy!

 


IX Festiwal Piosenki Anglojęzycznej

W dniu 26 stycznia 2015 r. wzięliśmy udział w IX Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej organizowanym przez Dom Kultury „Podgórze”. Naszą szkołę reprezentowali: Małgorzata Bartnik z kl. 4, Amelia Niewiadomska z kl. 6, Aleksandra Batko z kl. 6, Ewelina Bystroń z kl.6, Julia Gdula z kl.6, Paulina Wilkosz z kl. 6, Tomasz Froncisz z kl. 6. W festiwalu wzięło udział 125 uczestników. Nasza uczennica Julia Gdula zajęła III miejsce w kategorii solistów szkoły podstawowej.

Gratulujemy!

Uroczyste rozdanie nagród, połączone z koncertem finałowym odbyło się w dniu 2 lutego 2015 r.

Do konkursu uczniów przygotowały panie Katarzyna Giełżecka, Alina Oleniacz, Beata Kaczmarska.


Dzień Otwarty w SP 25 w Krakowie - 05.03.2015


Ferie zimowe - życzenia Pani Katarzyny Cięciak Zastępcy Prezydenta ds. Edukacji i Sportu

Szanowni Państwo,

Dyrektorzy, Nauczyciele, Rodzice i Drodzy Uczniowie

Od 9 lutego zostałam powołana przez Prezydenta Miasta Krakowa na stanowisko Zastępcy Prezydenta ds. Edukacji i Sportu.

Zapewne nieraz będę miała przyjemność spotkać się z Państwem, bardzo bowiem liczę na owocną współpracę z wszystkimi i podmiotami tworzącymi krakowską oświatę. Tym razem chciałabym z okazji zbliżających się ferii zimowych złożyć Państwu życzenia.

Niech te ferie zimowe będą czasem wytchnienia od codziennej szkolnej pracy, niech będą to dni beztroskie, ale też bezpieczne, niech odpoczynkowi, a może nawet błogiemu lenistwu towarzyszy jednak ciekawość charakterystyczna dla poznawania nowych miejsc i nowych ludzi.

Rodzicom, a także wszystkim uczniom, którzy czas ferii będą spędzać w mieście przypominam o możliwości skorzystania z bogatej oferty Młodzieżowych Domów Kultury, a także o zajęciach organizowanych przez szkoły podstawowe w ramach programu "Zima w szkole".

Wszystkim życzę bezpiecznych powrotów. Do zobaczenia,

Katarzyna Cięciak

/-/

Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa

Dyrekcja, nauczyciele i Rada Rodziców dołączają się do życzeń - wszystkim uczniom dwudziestki piątki życzymy wspaniałych ferii! W tym czasie instalujemy dla Was trzy kolejne tablice interaktywne, plansze i inne niespodzianki, a wszystkim rodzicom, którzy nas wspierają, szczególnie Pani Małgorzacie Popławskiej, już dziś serdecznie dziękujemy.


NASZE SUKCESY

Miło nam poinformować całą szkolną społeczność, że uczennice klasy 5a - Wiktoria Błachut oraz Gabriela Chronowska - Łopuch uzyskały wyróżnienia w konkursie recytatorskim poezji K. I. Gałczyńskiego, którego organizatorem był Dom Kultury przy ul. Beskidzkiej w Krakowie.

Uczennice przygotowywała p. Katarzyna Ostruszka.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


KONKURS "POETYCKA SANNA"

Zimowa pora sprzyja tworzeniu poezji, zapraszamy więc wszystkich chętnych uczniów z klas 3-6 do wzięcia udziału

w konkursie na najpiękniejszy wiersz o tematyce zimowej.

Podpisane wiersze (tytuł, imię, nazwisko, klasa) proszę składać u p. K. Ostruszki do dnia 13 marca 2015 r. (piątek). Mile widziane są prace napisane na komputerze i uzupełnione elementami graficznymi związanymi z zimą.

Wiersze można także wysyłać pocztą elektroniczną na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Na zwycięzców czekają nagrody!

Miłego tworzenia!!!


Konkurs literacki na opowiadanie pt."Zimowa przygoda"

Rozwiń skrzydła fantazji i weź udział w konkursie na opowiadanie, w którym opiszesz niezwykłą (magiczną, straszną, śmieszną...) przygodę, jaka spotkała bohatera/bohaterów w czasie zimy.

Konkurs skierowany jest do uczniów klas 4 - 6. Podpisane prace (tytuł, imię, nazwisko klasa) proszę składać u p. K. Ostruszki, p. M. Bartnik lub p. K. Małysy do dnia 13 marca 2015 r. (piątek).

Teksty można także wysyłać pocztą elektroniczną na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Na zwycięzców czekają nagrody, a najciekawsze prace zostaną wydrukowane w szkolnej gazetce!

Miłego tworzenia!!!


Dzień Otwarty w SP 25 w Krakowie - 05.02.2015

 

Plakat imprezy


Dzwońcie, dzwońcie, dzwońcie dzwoneczki w szopce […] Ludziom na radość, Bogu na chwałę!

VIII CHARYTATYWNY KONCERT ŚWIĄTECZNY

10 stycznia 2015 r. odbył się VIII Charytatywny Koncert Świąteczny organizowany przez Radę Rodziców, nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej Nr 25 w Krakowie.

Mieszkańcy osiedla Podwawelskiego, przyjaciele i sympatycy szkoły, którzy przyszli w tym dniu do kościoła pod wezwaniem Matki Boskiej Fatimskiej, wzięli udział w niezwykłym koncercie pt. „Niech nastanie radość”. Tytuł koncertu w pełni oddał charakter spotkania, podczas którego jeszcze raz wszyscy zebrani przeżyli cud Narodzenia Syna Bożego. Jako pierwszy przed licznie zgromadzoną publicznością zaprezentował się zespół kameralny. W jego wykonaniu usłyszeliśmy utwory następujących kompozytorów: Ennio Morricone – muzyka z filmu „Misja”, Johanna Pachelbela „Kanon D-dur”, Andrzeja Kurylewicza – muzyka z filmu „Polskie drogi” oraz Jana Sebastiana Bacha „Aria na strunie G”

Następnie - przy akompaniamencie zespołu kameralnego - chór FAMILIA z Sanktuarium Najświętszej Rodziny w Krakowie – Nowym Bieżanowie oraz nauczyciele SP 25 wykonali utwór Johanna Sebastian Bacha Jesus bleibet meine Freunde, Kantata 147.

W wykonaniu chóru usłyszeliśmy jeszcze pieśni świąteczne: Gaudete, Christus est natus , czyli „Radujcie się, Radujcie! Chrystus się narodził… Zaśnij Dziecino oraz kolędę W żłobie leży.

Po pięknym kolędowaniu przyszedł czas na przedstawienie jasełkowe pt. Niech nastanie radość, przygotowane przez dzieci z klas trzecich pod opieką s. Elżbiety Sikory i pani Urszuli Bułas. W czasie występu zobaczyliśmy, jak grupa niesfornych uczniów, przeżywając wydarzenia w Betlejem i spotykając się z Bożą Dzieciną, przemienia się w zespół, w którym panują radość i dobroć. Ta piękna sztuka przypomniała wszystkim, że autentyczne spotkanie z Chrystusem prowadzi do przemiany serca i do szczęścia.

Na zakończenie koncertu zaprezentowali się: Chór SP 25 pod dyrekcją pani wicedyrektor Beaty Kaczmarskiej, który wykonał trzy pastorałki: Zagraj Dziecku kołysankę, Nie miały aniołki, Kolęda na dzwonkach, a także ponownie Chór FAMILIA z Sanktuarium Najświętszej Rodziny w Krakowie – Nowym Bieżanowie z gościnnym udziałem nauczycieli SP 25, absolwentów oraz chóru szkolnego. W ich wykonaniu usłyszeliśmy utwory: Niechaj wesoło grają, Nad Betlejem w ciemną noc, Gore gwiazda, Kiedyś tam, Siyahamba, Narodził się Jezus Chrystus.

Warto nadmienić, że w przygotowanie koncertu zaangażowali się rodzice naszych uczniów, którzy pomagali zorganizować całe przedsięwzięcie, a także uczestniczyli w kweście na rzecz szkoły.

Dziękujemy pani Anicie Łuszczek, która prowadziła koncert razem z panią Agatą Augustynek oraz panu Tomaszowi Batorowi, który opracował akompaniament do pastorałek.

Impreza była nie tylko okazją do wspólnego świątecznego kolędowania, ale także do zebrania funduszy, które zostaną przeznaczone na zakup drugiego stołu do ping ponga oraz drobnego sprzętu sportowego. Dzięki temu uczniowie będą aktywnie spędzać przerwy między lekcjami.

Sobotni wieczór dostarczył wszystkim zebranym wielu wzruszeń, a organizatorów utwierdził w przekonaniu, że należy przygotowywać imprezę, która nie tylko wzbogaca duchowo, ale przede wszystkim jednoczy i integruje społeczność lokalną.

Zapraszamy za rok!

Zdjęcia z koncertu:

galerie:

http://kompania.tv/SP25/koncert/

http://kompania.tv/SP25/dodatkowe/

pojedyncze pliki do pobrania:

http://kompania.tv/SP25/pobieranie

 


Sukcesy szachowe

 

Miło nam poinformować, że w III Jurajskim Noworocznym Turnieju Szachowym o puchar Kraków Business Park w grupie młodszej Paweł Zborowski - uczeń klasy IV c zajął 3 miejsce.

Czytaj więcej: http://www.dziennikpolski24.pl/artykul/3716708,wielcy-mistrzowie-jurajskiej-szachownicy,id,t.html

Duży sukces odnieśli też uczniowie naszej szkoły, startujący w Krakowskiej Olimpiadzie Szachowej dla uczniów szkół podstawowych, która odbyła się 21 stycznia br. w auli Zespołu Szkół Elektrycznych nr 1 w Krakowie, ul. Kamieńskiego 49. W zawodach wzięło udział ponad 100 uczniów z Krakowa, zgłosiło się 41 drużyn reprezentujących szkoły.

W klasyfikacji drużynowej zespół SP nr 25 w składzie: Paweł Zborowski, Kuba Owoc, Szymon Semeńczuk (uczniowie kl. IV c) zajął wysokie 5 miejsce. Warto zaznaczyć, iż dla Szymona Semeńczuka był to pierwszy turniej szachowy w życiu (zdobył 3 pkt).

W klasyfikacji indywidualnej 3 miejsce zajął Paweł Zborowski uczeń kl. IV C. Na 7 rozegranych partii wygrał 5 i 2 zremisował, zdobywając łącznie 6 pkt. na 7 możliwych.

Pierwszych 6 uczniów indywidualnie i 6 drużyn szkolnych awansowało do etapu wojewódzkiego Olimpiady Szachowej.

Trzymamy kciuki za sukcesy naszych uczniów w rozgrywkach wojewódzkich!


AKCJA „Zima w szkole 2015”

W pierwszym tygodniu ferii zimowych (od 16 – 20 lutego) w naszej szkole odbywać się będą zajęcia w ramach akcji „Zima w szkole 2015”.

Głównym celem akcji jest zapewnienie uczniom, pozostającym w mieście w czasie ferii zimowych, opieki połączonej z ofertą pożytecznego i atrakcyjnego spędzenia wolnego czasu.

Poniżej przedstawiamy harmonogram zajęć.

Program zajęć w ramach akcji Zima w szkole kl. 1-3

Program zajęć w ramach akcji Zima w szkole kl. 4-6


Konkurs Krakowska Matematyka

Do etapu międzyszkolnego konkursu Krakowska Matematyka zakwalifikowali się Bartosz Kroh (4 a), Anna Płonka (4 c) i Michał Pęgiel (5 b). Opiekunem naukowym dzieci jest pani Agnieszka Barczyk.


Ogólnopolski Konkurs Alfik Matematyczny

W XX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Matematyczny uczeń Mateusz Gwiazda (3 a) zajął pierwsze miejsce w Polsce w kategorii klas trzecich i wygrał tygodniowy pobyt na Obozie Talentów w Serpelicach. Opiekunem naukowym chłopca jest pani Joanna Węgrzyn. Ponadto uczniowie Stanisław Wasilewski (2 d), Szymon Łuszczek (2 d), Joanna Pęgiel (3 b) i Michał Pęgiel (5 b) otrzymali wyróżnienia za uzyskanie dobrego wyniku.


Koncert Charytatywny

Już po raz ósmy serdecznie zapraszamy na świąteczny Koncert Charytatywny na rzecz Szkoły Podstawowej nr 25. Życzymy Państwu, aby ten koncert stał się kolejną okazją do świętowania z rodziną i spotkania z piękną muzyką. Zapraszamy!

W programie koncertu znajdą się tradycyjnie jasełka w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Podczas występu Chóru SP 25 i nauczycieli oraz Chóru FAMILIA posłuchamy świątecznych pieśni, kolęd i pastorałek. Chórowi FAMILIA towarzyszyć będzie tym razem muzyk grający na oboju, a dopełnieniem muzycznej uczty będzie występ kwartetu smyczkowego.

W tym roku dochód z koncertu przeznaczony zostanie na zakup nowego stołu do tenisa i sprzętu sportowego.

Koncert Charytatywny na rzecz Szkoły Podstawowej nr 25 w Krakowie

Program Koncertu (1)

Program Koncertu (2)


AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI


Akademia Przyszłości to program, który pomaga dzieciom w potrzebie, dzieciom, które potrzebują kogoś kto zainspiruje je do uwierzenia w siebie, poszerzy ich horyzonty i nauczy patrzeć w przyszłość. Taką osobą jest Tutor - Wolontariusz, który działając na podstawie unikalnej metodologii Systemu Motywatorów Zmiany przeprowadza dziecko od porażek w szkole do sukcesów w życiu! To dzięki niej dziecko zaczyna wierzyć w swoje możliwości!

Jednym z elementów Systemu są cotygodniowe zajęcia dziecka z osobistym tutorem, który pomaga mu nie tylko w nauce, ale przede wszystkim wzmacnia jego samoocenę. To co nas wyróżnia to indywidualne zaangażowanie: podczas cotygodniowych zajęć osobisty tutor pomaga dziecku w odkrywaniu innego wymiaru siebie. Pokazuje uczniowi to, co w nim wartościowe i wyjątkowe.

„W AKADEMII PRZYSZŁOŚCI nie koncentrujemy się na dawaniu ryby, a nawet wędki. Pracujemy z dzieckiem nad mentalnością wędkarza. Jeśli ktoś nie ma mentalności wędkarza i dostanie wędkę, to ją sprzeda i kupi ryby. A nam zależy na tym, by dzieci miały w sobie mentalność wędkarza, który nawet jak nie ma wędki, to potrafi sobie ją zrobić z kija i zacznie łowić ryby. Naszym celem jest to, aby dzieci radziły sobie w życiu. Najpierw w szkole, ale potem w życiu.”

ks. Jacek WIOSNA Stryczek
Prezes Stowarzyszenia WIOSNA
pomysłodawca AKADEMII PRZYSZŁOŚCI

W tegorocznej, XII edycji Programu AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI ponad 1800 wolontariuszy pomaga 1800 dzieciom w osiąganiu sukcesów! W Krakowie działamy w 19 szkołach podstawowych, pomagając 285 dzieciom. W Szkole Podstawowej Nr 25 programem objętych jest 21 uczniów.

AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI:

11 lat doświadczenia! Pomogła 5 981 dzieciom w ciągu 11 lat! Działa w 24 miastach w całej Polsce! 314 003 – tyle godzin tutorzy spędzili z dziećmi!

Więcej na: www.akademiaprzyszlosci.org.pl


TARGI BOŻONARODZENIOWE

16 grudnia 2014 r. - w ramach Targów Bożonarodzeniowych - nasi uczniowie mieli okazję zaprezentować mieszkańcom Krakowa występy taneczne, wokalne i teatralne.

Na umiejscowionej na Rynku Głównym scenie jako pierwsi wystąpili uczniowie z klas 4-6, laureaci Szkolnego Konkursu Piosenki Angielskiej - Małgorzata Bartnik, która wykonała piosenkę pt. „Let it go” i Tomasz Froncisz w repertuarze z musicalu „Little Lord Fauntelroy”.

Następnie uczniowie z klasy 2d, członkowie grupy teatralnej „Raz, dwa, trzy”, zaprezentowali spektakl pod tytułem „Legenda o hejnale”. Warto wspomnieć, że przedstawienie, przygotowane przez panią Annę Dyl, otrzymało pierwszą nagrodę w konkursie „Królewskie Theatrum na Wawelskim Dworze”. I tym razem aktorzy wypadli świetnie, czym potwierdzili, że takie formy pracy są w naszej szkole chętnie i z powodzeniem realizowane.

Gorącą już atmosferę podgrzali tancerze z klasy 2a sportowej. Żywiołowy pokaz rock’n’rolla spotkał się z ogromnym aplauzem ze strony zgromadzonych widzów, co stanowiło doskonały wstęp do kolejnych pokazów tanecznych, tym razem w wykonaniu utytułowanych par – laureatów konkursów w Polsce i za granicą: Wiktorii Antoniewicz i Krzysztofa Michalskiego oraz Gabrysi Burak i Kacpra Tarnawskiego.

Po nich zaprezentowały się wokalistki. Paulina Wilkosz i Ewelina Bystroń zaśpiewały znany przebój Sam’a Smith”a pt. „Stay with me”, a następnie Julia Gdula wykonała piosenkę pt. „The Climb” z repertuaru Miley Cyrus.

Kolejnym punktem programu był występ taneczny Formacji „ZORRO”, którą tworzą uczennice klas czwartych, piątych i szóstych oraz absolwentki SP Nr 25, obecnie uczennice Gimnazjum Nr 21 w Krakowie.

Radość i optymizm towarzyszące tancerzom na scenie udzieliły się zebranym. W atmosferę świąt Bożego Narodzenia wprowadziły wszystkich uczennice z klasy 5a: Gabriela Chronowska, Zuzanna Bartnik, Izabela Płazińska, Dominika Bałazińska oraz Sylwia Zaremba, które najpierw recytowały wiersze, a następnie wykonały znany przebój Georga Michael’a „Last Christmas”.

Na zakończenie zebrani przed sceną widzowie mogli usłyszeć występ szkolnego chóru, na który złożyły się utwory: „Zagraj Dziecku kołysankę”, „Siyahamba”, „Nie miały aniołki”, „Kolęda na dzwonkach” oraz „Kiedyś tam”. Zgromadzeni widzowie długo oklaskiwali wspaniały występ.

W czasie trwania imprezy uczniowie klas 1-3, członkowie Teatrzyku Świetliki, utworzyli Orszak św. Mikołaja i rozdawali „słodkie choinki”, promujące naszą szkołę.

Warto również podkreślić, że bardzo ładnie zaprezentowały się konferansjerki - Natalia Rózga i Karolina Szczerba, a ogromny wkład pracy pani dyrektor Barbary Pyzik, pani wicedyrektor Beaty Kaczmarskiej, rodziców i nauczycieli w przygotowanie całego pokazu przyniósł widoczny i zasłużony efekt, o czym mogą świadczyć długie i gromkie brawa oraz gratulacje.

Zobacz galerię zdjęć

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla templates web hosting Valid XHTML and CSS.